TÜ kunstimuuseumis avatakse J. W. Krause arhitektuurijooniste näitus

Johann Wilhelm Krause (1757 - 1828) projektijoonised varieeruvad esmastest visanditest hoolikalt vormistatud kavanditeni, ülikooli peahoone imposantsetest fassaadilahendustest supelmajakese plaanideni. Mitmed Krause ideed - suurejooneline mõte koondada Toomkiriku varemetesse raamatukogu, tähetorn ning ülikooli kirik - jäidki ainult paberile, samuti on mitmeid Krause kavandatud rajatisi hiljem tundmatuseni ümberehitatud. Seega on Krause kavandatud ülikooli hoonete kompleks säilinud terviklikumalt paberil kui tänases linnapildis.

Näituse koostaja, TÜ kunstimuuseumi peavarahoidja Ingrid Sahki sõnul püüabki käesolev näitus ülikooli kunstimuuseumis tähelepanu juhtida Krause vähemtuntud töödele ning ülikooli arhitekti ülesannete mitmekülgsusele. "Näitusel eksponeeritud originaalprojektid Eesti Ajalooarhiivist ning Tartu Ülikooli raamatukogust pakuvad lisaks võimaluse tutvuda 19. sajandi alguse arhitektuurijooniste vormistuse ning stiiliga," ütles Sahk.

Näitus on osa Tartu Ülikooli 375. aastapäevale pühendatud üritustesarjast ja jääb avatuks kuni 21. septembrini 2007.

Lisainfo: Ingrid Sahk, tel 737 5384, ingrid.sahk@ut.ee

Anneli Maaring