TÜ kunstimuuseumis räägitakse Jaapani mõjust Euroopa kunstile

12. detsembril kell 17.15 kutsub Tartu Ülikooli kunstimuuseum kõiki huvilisi kunstikolmapäevale, kus sel korral räägib professor Jaak Kangilaski teemal "Jaapani kunsti mõju Euroopa kunstile 19. ja 20. sajandil." Professor Kangilaski analüüsib erinevate näidete varal, millist mõju on avaldanud Jaapani ukiyo-e puulõiked Euroopa kunsti motiivistikule ning pildistruktuurile.

1854. aastal avas Jaapan oma sadamad kaubanduseks välisilmaga, mis võimaldas ka seni suletud ning vähetuntud Jaapani kultuuri laiemat levikut. Jaapani kunsti mõju järgneva perioodi Euroopa kunstile ei saa alahinnata, kuna see puudutas pea igat kunstivaldkonda: maalikunsti, graafikat, tarbekunsti ja arhitektuuri. Ennekõike oli jaapani graafika ilmutuseks prantsuse kunstnikele nagu Degas, van Gogh, Gaugain, Touluse-Lautrec aga ka paljudele teistele.

Kunstikolmapäev toimub näituse „Puusse lõigatud pildid. Jaapani traditsiooniline puulõikegraafika“ raames ning sissepääs üritusele on tasuta.

Lisainfo Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kodulehelt.

Kõik huvilised on oodatud!

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja