TÜ kunstimuuseumis saab näha kultuuri tudengite silme läbi

Homme, 11. mail kell 16 avatakse Tartu Ülikooli kunstimuuseumis fotonäitus "Kultuur Tartus - tudengi silmade läbi". Näha saab tudengite fotokonkursi 37 paremat tööd.

Tudengite kaks kuud väldanud fotokonkursi töödest avatud näitus püüab 2011. aasta Euroopa kultuuripealinna naabrina uurida, kuidas nähakse kultuuri Tartus ja kas ülikoolilinnale lisaks ollakse ka huvitav kultuurilinn.

Konkursist võtsid osa seitsme Eesti kõrgkooli üliõpilased, sealhulgas ka Tartu Ülikooli välistudengid, kes esitasid kokku rohkem kui 100 must-valget fotot. Näitusel saab näha neist 37 parimat.

TÜ kunstimuuseumi direktori Inge Kuke sõnul nägid tudengid kultuuri väga erinevalt. "Paljud leidsid selle linna arhitektuurist, kuid fotosid saadeti ka sõpradest, üritustest, eurojänese jääskulptuurist, raamatukogus veedetud ajast ning pildile oli isegi püütud Tartu vaim," ütles Kukk.

Näitus on lahti septembri lõpuni. Avamisel kuulutatakse välja ka paremad tudengifotod. Auhinnad on välja pannud Fotoluks, Edelaraudtee ja Artprint.

Näituse koostas kunstimuuseumi projektijuht Uku Peterson

Lisainfo: Uku Peterson, tel 737 5384, uku.peterson@ut.ee