TÜ loodusmuuseum pälvis Eesti arhitektuuripreemia

Tartu ülikooli loodusmuuseumi ekspositsiooni „Maa. Elu. Lugu.” kujundust tunnustati 9. detsembril toimunud auhinnagalal Eesti sisearhitektide liidu preemiaga kategoorias parim muuseum või näitus. Kujunduse autorid on arhitektuuribüroo KOKO arhitektid.

Eesti sisearhitektidelLiidu žürii liige Anja Dirks rõhutas just antud ekspositsioonile sobivat kujunduslikku lahendust, mis toob esile iga näituse eksponaadi selle õiges „valguses”.

Loodusmuuseumi ekspositsioon „Maa. Elu. Lugu" oli nomineeritud muuseumide ja näituste kategoorias ning Eesti kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiale.

TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia näituste ja loodushariduse osakonna juhataja Reet Mägi tunneb tunnustuse üle suurt heameelt: „Meil on hea meel, et näituse kujundus tõstab esile loodusmuuseumi suurepärast kollektsiooni ja seda on nii kõrgel tasemel tunnustatud. Me täname arhitekte ja kujundajaid professionaalse töö ja suurepärase sisulise koostöö eest.“

Lisainfo:

Kaja Karo, TÜ loodusmuuseumi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, kaja.karo@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp