TÜ loodusmuuseum tähistab 214. aastapäeva geoloogilise ajarännakuga

Eesti vanim muuseum, Tartu ülikooli loodusmuuseum tähistab kolmapäeval, 6. aprillil oma 214. aastapäeva. Sel puhul kutsume kõiki soodsamalt külastama uut püsinäitust ja osalema ajarännakul, et uudistada sadade miljonite aastate vanuse elu jälgi Eestis. Toimuvad ekskursioonid, põnev otsimismäng ja õhtu lõpetab vestlusring.

Lapsed saavad kogu päeva jooksul osaleda vahvas otsimismängus. Kell 13 ja 15 algavad tasuta ekskursioonid, kus tutvustatakse kivimite ja kivististe maailma.

Kell 17.30 algab 19. sajandi professori juhatusel ajarännak 400 miljonit aasta tagusesse aega, mil Tartu asemel laius meri ning ujusid ringi rüükalad. Ajarännak toimub professor Asmussi tegelaskuju juhatusel.

Asmuss kogus ulatusliku kollektsiooni Aruküla koobastest pärit devoni rüükalade kivistisi ning kirjutas neist monograafia, mis tõi Aruküla leidudele ülemaailmse tuntuse.

Kell 18 jätkub aastapäev vestlusõhtuga „Sinustki võib saada fossiil“, kus paleontoloog Oive Tinn kõneleb fossiilide tekkimisest, uurimisest ning Eestist leitud kivististest. Õhtut juhib Veljo Runnel.

Aastapäeva puhul kehtib 6. aprillil kõigile sooduspilet 3 eurot.

Tartu ülikooli loodusmuuseum sai alguse 6. aprillil 1802. aastal, mil muuseumi direktor professor Gottfried Germann võttis vastu tema keiserliku kõrguse, suurvürst Konstantin Pavlovitši kingituse: raamatud ja naturaalide kogu. TÜ loodusmuuseumi avas 16. jaanuaril 2016 uuendatud püsinäituse „Maa. Elu. Lugu“, mida on külastanud juba üle 25 000 inimese.

Eva-Liisa Orula, TÜ loodusmuuseumi kommunikatsioonijuht
737 6078, 5342 2139