TÜ majandusteadlased esitlevad innovatsioonitrükiseid

Kolmapäeval, 25. jaanuaril tutvustavad Tartu Ülikooli majandusteadlased kolme innovatsioonialast trükist, mis kajastavad hiljuti läbiviidud uuringute tulemusi.

Väljaanded kannavad pealkirju "Innovation Systems in Small Catching-Up Economies: New Perspectives on Practice and Policy" (Innovatsioonisüsteemid väikestes ja järelejõudvates majandustes), "Innovation in Services: Origins and Manifestations" (Innovatsioon teeninduses: lähtekohad ja ilmingud) ning "Eesti masinatööstuse hetkeseis ja arengusuunad".

Tartu Ülikooli majanduspoliitika professor Jüri Sepa hinnangul on väljaanded mõeldud nii akadeemilisele ringkonnale, sh üliõpilastele nii kodu- kui välismaal aga ka era- ja avaliku sektori spetsialistidele, kes huvituvad majandusest ja innovatsioonist.

Kaks esimest, ingliskeelset trükist sisaldavad väikese järelejõudva majanduse innovatsioonisüsteemi originaalset teoreetilist ja empiirilist analüüsi ning arutlusi teeninduse rolli üle majanduselus. Majanduste väiksus, rajasõltuvus ja hilissiseneja staatus kujundavad innovatsioonisüsteemile küll olulisi piiranguid, kuid võivad samas olla ka eelisteks. Näiteks on väiksus sageli seotud suurema paindlikkuse ja kiirema reageerimisega väliskeskkonna muutustele. Teises trükises avaldatakse teeninduse innovatsiooni lähekohad ja ilmingud. Artiklites selgub, et innovatsiooni teeninduses algatavad strateegilised otsused, aga ka töövormide arendamise ning tehnoloogiaga seonduv. Tuuakse välja millised sise- ja välistegurid on olulised teeninduses innovatsiooni suunamiseks.

Kolmas, eestikeelne väljaanne "Eesti masinatööstuse hetkeseis ja arengusuunad" annab põhjaliku analüütilise ülevaate masinatööstuse sektori ja selle allharude konkurentsivõimest ja rollist nii Eesti majandusruumis kui ka rahvusvahelises võrdluses.

Uuringute esitlus toimub 25. jaanuaril algusega kell 15 Tartu Ülikooli peahoones senati saalis (II korrus, ruum 204). Esinevad akadeemik Urmas Varblane, professor Maaja Vadi ja vanemteadur Tõnu Roolaht.

Rohkem infot: http://www.majandus.ut.ee/1107802

Lisainfo: Ene Kivisik, TÜ majandusteaduskonna dekanaadi juhataja, tel 737 6315, ene.kivisik@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja