TÜ matemaatika-informaatikateaduskond tähistab professor Mati Abeli 65. sünnipäeva rahvusvahelise konverentsiga

Konverentsi korraldaja, TÜ matemaatika instituudi topoloogia vanemteaduri Mart Abeli sõnul on konverentsi läbiv teema üldised topoloogilised algebrad ja nende kasutamine erinevates matemaatikavaldkondades. "Professor Mati Abel on olnud üks üldiste topoloogiliste algebrate uurimise eestvedajaid, kes on kasutusele võtnud mitmeid topoloogiliste algebrate alaseid termineid ning defineerinud uusi üldisi topoloogiliste algebrate klasse," ütles Mart Abel.

Ka lisas ta, et teoreetilise matemaatika uurimisteemad ja probleemid ei tulene üldjuhul igapäevaelus vajalike ülesannete lahendamisest. "Pigem on tegemist baasuuringutega, millele rakenduslikuma vallaga tegelejad (näiteks füüsikud) võivad kunagi "praktikas" kasutusalasid leida."

Konverentsist võtavad osa ligi 40 matemaatikut nii Eestist, Lätist, Soomest ja Poolast, aga ka Kreekast, Marokost, Mehhikost, Suurbritanniast ja Saudi-Araabiast. Nimekaimad neist on Ateena Ülikooli professor Anastasios Mallios Kreekast ja professor Wieslaw Zelazko Poola Teaduste Akadeemiast.

Konverents kuulub rahvusvaheliste topoloogiliste algebrate alaste konverentside (ICTAA – International Conference of Topological Algebras and Applications) sarja, mille raames on sarnase pealkirja ja temaatikaga konverentsid toimunud 1999. aastal Tartus, kus peakorraldaja ja idee üks algatajatest oli just professor Mati Abel ning järgnevatel aastatel Marokos, Soomes, Mehhikos, Poolas ja Kreekas.

Konverentsi töökeel on inglise keel ja see toimub koostöös Eesti Matemaatika Seltsiga.

Konverentsi kodulehekülg: http://math.ut.ee/pmi/ictaa/

Lisainfo: TÜ matemaatika instituudi vanemteadur Mart Abel, tel 737 6409, mart.abel@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja