TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna dekaanina jätkab prof Mati Kilp

Ametisse tagasi valitud dekaani sõnul motiveeris teda kolmandat korda dekaaniks kandideerima põhjus, et tema kandidatuuri esitasid ühiselt teaduskonna kaks kõige suuremat instituuti: arvutiteaduse instituut ning matemaatika instituut.

"Järgmise kolme aasta väljakutsed on väga lihtsad – selle aja jooksul ikka veel ellu jääda, sest see, mis ümberringi toimub, on ettearvamatu," rääkis prof Mati Kilp ees seisvatest ametiaastatest.

Mati Kilp on sündinud 1942. aastal Jõhvis. Ta on kaitsnud füüsika-matemaatika kandidaadi väitekirja Moskva ülikooli juures. 1992. aastast on Mati Kilp algebra korraline professor, ühtlasi on ta Eesti Matemaatika Seltsi ja American Mathematical Society liige.

Mati Kilp oli matemaatikateaduskonna dekaan ka aastail 1980-1989.

Lisainfo: Merle Marandi, matemaatika-informaatikadeaduskonna dekanaadi juhataja, tel 737 5860, merle.marandi@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja