TÜ meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks valiti Margus Lember

Täna, 30. septembril valiti Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks professor Margus Lember. Lember asub ametisse 1. jaanuarist 2016, mil ülikooli üksused jätkavad uues struktuuris nelja valdkonnana.

Uue dekaani selgitamiseks läks vaja kahte hääletusvooru. Täna hommikul toimunud esimeses voorus kandideeris Margus Lemberi ja Tõnis Karki kõrval ka Sulev Kõks, kuid edasi pääsesid vaid kaks enim hääli kogunud kandidaati Karki ja Lember.

Teises hääletusvoorus jagati valimiskomisjoni esimehe akadeemilise sekretäri Andres Soosaare sõnul välja 209 hääletussedelit. Tõnis Karki poolt hääletas 91 valimiskogu liiget ja Margus Lemberile väljendas oma toetust 118 valimiskogu liiget. Seega on uus dekaan professor Lember, sest tema poolt hääletas enam kui pool hääletamisel osalenutest.

Margus Lember rõhutas, et täna valitud dekaan on kogu valdkonna dekaan. „Tänan kõiki, kes valimistel osalesid. Valik kolme kandidaadi seast võimaldas laiemat arutelu ja erinevate vaatekohtade ilmsikstulekut nii valijate kui dekaanikandidaatide seas. Ülikool toimib 24/7 ning dekaanivahetus ei ole küll sündmuseks, et vahepeal pausi pidada, kõik pooleliolevad tegevused jätkuvad ladusalt. Esimesi töid on meeskonna kokkupanek ning uut tüüpi instituutide töölerakendamine,“ sõnas Lember.

Margus Lember on Tartu ülikooli arstiteaduskonna residentuuriprodekaan, sisekliiniku juhataja ja sisehaiguste propedeutika professor. Tema kandidatuuri valdkonna dekaani ametikohale esitasid 11 medicina valdkonna töötajat ja kehakultuuriteaduskonna nõukogu.

Valimiskogusse kuulus 298 arstiteaduskonna ja kehakultuuriteaduskonna õppejõudu, teadlast ja üliõpilast.

Homme hakkab ülikool valima neljanda suure valdkonna, loodus- ja täppisteaduste dekaani. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna uueks dekaaniks valiti sel nädalal professor Margit Sutrop ja sotsiaalteaduste valdkonna dekaaniks professor Raul Eamets. Dekaanide valimistele järgnevad 23. oktoobril akadeemiliste töötajate esindajate valimised valdkondade nõukogudesse. Ka uute valdkondade nõukogude volitused algavad 1. jaanuaril 2016.

Loe valimistest lähemalt TÜ kodulehelt.

Lisainfo: Margus Lember, TÜ meditsiiniteaduste valdkonna dekaan alates 1. jaanuarist 2016, praegune arstiteaduskonna prodekaan, tel: 5331 8600, e-post: margus.lember@ut.ee;
Andres Soosaar, TÜ akadeemiline sekretär, tel: 737 5605, e-post: andres.soosaar@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja