TÜ muuseumid pakuvad koolivaheajal lastele palju põnevat

21. märtsist saavad lapsed koolivaheaega sisustada Tartu Ülikooli muuseumides, kus toimub palju põnevaid üritusi ning erinevaid töötubasid.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38822","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ ajaloo muuseumis saab muuhulgas ise paberit valmistada, kujundada endale kromatograafia tehnikas t-särk, kuulata põnevaid loenguidja tutvuda tähetorniga. Selge ilma korral saab läbi Zeissi teleskoopi Saturni vaadata. Toimuvad ka planetaariumietendused.

Täpne programm: TÜ ajaloo muuseumi üritused koolivaheajal

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38821","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ kunstimuuseum pakub kõigile soovijatele võimalust tunda end tõelise antiikaja kunstnikuna. Töötubades saab meisterdada väikeseid kipsist pildikesi ehk gemme, värvida suuri Rooma gemme ja kipslilli. Kehastuda iidseks rätsepaks õmmeldes endale antiikse peplose, kitooni või keskaegse tuunika ja kaunistada need värvidega või äratada värvidega uuesti ellu oma vana ja armas pluus, pusa või püksid. Ka saavad huvilised valmistadaväikese papistRooma maja mudeli.

23. märtsil toimub õpetajate infotund, kus pedagoogilede tutvustatakse kunstimuuseumi haridusprogramme.

Täpne programm siin: TÜ kunstimuuseumi üritused koolivaheajal

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38828","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Ka TÜ loodusmuuseum ootab koolivaheajal loodusesõpru: avatud on EENet-i ja TTÜ Geoloogia Instituudi korraldatud arvutijoonistuste võistluse "Elurikkus" tööde näitus.

23. märtsil algusega kell 11 on zooloogiamuuseumis ekskursioon "Mitmekesine loomastik". Giid on loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Kell 14 on geoloogiamuuseumis ekskursioon "Kivimite sisemine ilu". Giid on geoloogiamuuseumi varahoidja Tõnu Pani.

Lähem info siit: koolivaheaeg TÜ loodusmuuseumis

23. märtsil on ülikooli muuseumid kõigile tasuta! Töötubadesse on vajalik etteregistreeerimine - kohtade arv on piiratud.

Vahvat ja teadmisteküllast koolivaheaega!

Lisainfo: Urmet Paloveer (TÜ ajaloo muuseum), tel 737 5677; Uku Peterson (TÜ kunstimuuseum), tel 737 5384; Katrin Kolnes (TÜ loodusmuuseum), tel 737 6076

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja