TÜ muuseumipedagoog Aivo Tamm pälvis kaks "Keskkonnakäpa" auhinda

Täna Tallinna reaalkoolis toimunud keskkonnasõbraliku haridustegevuse konkursi "Keskkonnakäpp" pidulikul galal pälvis TÜ muuseumipedagoog Aivo Tamm kaks auhinda – õnneliku õppe ja rahva lemmiku kategoorias.

Keskkonnaameti korraldatava konkursi eesmärk on tunnustada kõiki neid, kes on panustanud mõne keskkonnateadliku tegevusega keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse.

20 aastat Tartu ülikooli loodusmuuseumi zooloogia huviringi õpetajana tegutsenud Aivo Tamm on zooloogiaringi juhtinud selle loomisest alates. Aivo on oma tööle väga pühendunud ning arvestab õpilaste tasemega, andes igale lapsele selliseid ülesandeid, mille puhul laps saab näidata oma teadmisi ja oskusi. Õpilased kiidavad teda kui head juhendajat ning tema mõnusat seltskonda.

"Keskkonnakäpa" konkursile esitati sel aastal 83 kandidaati, kes kandideerisid viies kategoorias: tubli tegutseja, tark tarbija, õnnelik õpe, kogukonna kaasaja ning innukas innovaator. Laureaadid valis välja žürii, kuhu kuulusid keskkonnaameti, keskkonnaministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti õpilasesinduste liidu, Eesti maaomavalitsuste liidu ja vabaühenduste esindaja ning üks eelmise aasta konkursi võitjatest. Lisaks toimus rahvahääletus, mille abil selgitati välja rahva lemmikud.

Teist korda toimunud keskkonnasõbraliku haridustegevuse konkurssi "Keskkonnakäpp 2015" rahastab Euroopa sotsiaalfondi programm „Keskkonnahariduse arendamine“.

Tutvu kõikide "Keskkonnakäpa" tänavuste laureaatidega. Lähemalt saab konkursist lugeda aadressidel www.keskkonnakäpp.ee ja www.facebook.com/keskkonnakapp.

Lisainfo: Eva-Liisa Orula, TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia kommunikatsioonijuht; tel: 5342 2139; e-post: eva-liisa.orula@ut.ee.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist