TÜ Narva Kolledž aitab edendada kakskeelset õpet vene õppekeelega koolides

Lisaks anti diplomid kätte ka 22 bakalaureuse-, rakenduskõrghariduse ja magistriõppe lõpetajatele.

TÜ Narva Kolledži direktori kohusetäitja Jana Tondi sõnul on nõudlus vene õppekeelega koolides eesti keeles õpetavate aineõpetajate järele jätkuv, vaatamata sellele, et 2005. aastal lõpetas kolledžis ümberõppe 72 aineõpetajat. "Tänane panus on küll väiksem – tunnistuse saavad kümme põhikooli loodus- ja inimeseõpetuse, kaheksa ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajat ning 12 esimest gümnaasiumiastme geograafiaõpetajat, kuid see on kindlasti abiks Eesti venekeelsetes gümnaasiumites 2007. aastal alanud osalise eestikeelse õppetöö rakendamisel," ütles Tondi.

Ümberõppe projekt algatati eesmärgiga valmistada venekeelsed üldhariduskoolid gümnaasiumiastmes ette üleminekuks kakskeelsele õppele alates 2007. aastast. Projekt sisaldab muukeelsete koolide nõustajate ettevalmistamist ja eesti keeles aineid õpetama hakkavate õpetajate täienduskoolitust. Projekti juhtpartner on Integratsiooni Sihtasutus, partnerid Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Lisainfo: TÜ Narva Kolledži haldusjuht Jaanus Villiko, tel 35 60608

Anneli Maaring