TÜ Narva Kolledž korraldab rahvusvahelise konverentsi multikultuursest haridusest

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39718","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]13.–15. mail toimub Tartu Ülikooli Narva Kolledžis rahvusvaheline teaduskonverents "Innovaatilised meetodid multikultuurilises hariduses", mis on pühendatud mitmekultuurilisele haridusele ja võõrkeelte õpetamisele.

Hariduskonverentsil jagavad 11 eri riigi uurijad ja praktikud oma kogemusi mitmekultuurilise hariduse ja innovatsiooni tähtsusest võõrkeele- ning lõimitud aine- ja keeleõppes.

Ettekannetega esinevad 50 osalejat USA-st, Suurbritanniast, Norrast, Soomest, Belgiast, Hollandist, Rumeeniast, Austriast, Bulgaariast, Serbiast, Venemaalt, Lätist ja Eestist. Kokku osaleb konverentsil 86 haridusvaldkonna esindajat 15 riigist. "Selle konverentsi eripära on, et osalevad nii teadlased kui ka tegevõpetajad," ütles TÜ Narva Kolledži direktor Katri Raik.

Konverentsi raames vaadeldakse järgmisi teemasid:
•mitmekultuuriline haridus ja kultuurilise identiteedi toetus;
•võõrkeele õpetamine ja õppimine;
•lõimitud aine-ja keeleõpe;
•õpetajakoolitus mitmekeelses ja mitmekultuurilises koolis.

Konverents algab 13. mail kell 11.30 avaaktusega Narva kolledžis (Kerese 14, Narva) ning konverentsi esimese päeva lõpus kell 19 toimub ametlik vastuvõtt Narva linnuses. Ingliskeelne konverents "Innovaatilised meetodid multikultuurilises hariduses" jätkab Narva kolledži rahvusvaheliste konverentside traditsiooni.

Konverentsi toetab Ameerika Ühendriikide Saatkond Tallinnas ja EDUKO programm.

Konverentsi koduleht http://www.narva.ut.ee/en/international-conference

Lisainfo: Katri Raik, TÜ Narva Kolledži direktor, tel 51 53 394, e-post katri.raik@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja