TÜ Narva Kolledž tähistab 10. aastapäeva

Reedel, 29. mail toimuvad Narvas seoses Tartu Ülikooli Narva Kolledži 10. aastapäeva tähistamisega järgmised sündmused:

Kell 12 foorum "Narva kolledž majanduslanguse vastu" kolledži õppehoone (Kerese 14) auditooriumis 213. Ürituse avab Tartu Ülikooli rektor, professor Alar Karis. Foorumi eesmärk on puudutada tänaseid aktuaalseid teemasid, millest kõige laiahaardelisemaks võib pidada majanduslangust.

10. aastapäeva puhul korraldatud foorumi kaudu püütakse kanda edasi positiivset sõnumit. Arutelu keskendub teemale, kuidas aitab haridus majanduslanguse vastu. Sarnaselt 1. mail toimunud "Minu Eesti" mõttetalgutega viiakse foorum läbi avatud ruumi põhimõttel.
Üritust juhatavad ja modereerivad Narva kolledži õppejõud Aet Kiisla, MSc (kohaliku omavalitsuse korralduse õppekava programmijuht ja assistent) ning Maria ´uravljova (noorsootöö õppekava programmijuht ja assistent).

Kell 15 mälestustahvli avamine teenekale Eesti haridustegelasele ja poliitikule Peeter Põllule Narva Vanalinna Riigikooli fassaadil (Kraavi 2).

Peeter Siegfried Nikolaus Põld (1878–1930) oli üks Eesti esimese eestikeelse gümnaasiumi (tänane Miina Härma Gümnaasium Tartus) rajajatest, Eesti Ajutise Maanõukogu ja Asutava Kogu ning hiljem Riigikogu I, III ja IV koosseisu liige, Eesti Vabariigi esimene haridusminister ning eestikeelse Tartu Ülikooli kuraatorina selle rajaja.

Tartu Ülikooli osana võlgneb Narva kolledž oma eksistentsi seega samuti kaudselt Peeter Põllule. Fakti paremaks teadvustamiseks soovib Narva kolledž paigutada Peeter Põllu mälestuseks Narva Vanalinna Riigikooli seinale mälestustahvli. Et Peeter Põllu näol oli tegemist väga mitmekülgse isikuga, paigutatakse mälestustahvel kunagise Narva linnagümnaasiumi, tänase Narva Vanalinna Riigikooli seinale, mille Põld lõpetas 1898. aastal, rõhutamaks hariduse tähtsust Eesti Vabariigis. Mälestustahvli avamisest võtavad osa Tartu Ülikooli rektor, professor Alar Karis, Eesti Vabariigi haridusminister hr Tõnis Lukas ja Narva linnapea hr Tarmo Tammiste.

Kell 16 pidulik aktus Narva Hermanni linnuse rüütlisaalis, millel osalevad Tartu Ülikooli rektor prof Alar Karis, Eesti Vabariigi haridusminister hr Tõnis Lukas ja teised külalised. Üritus on avatud kõigile osalejatele.

Kell 20 jätkupidu Tartu Ülikooli Narva kolledži aastapäevast osavõtnutele klubis Ro-Ro (Jõe 3).

Lisainfo: Kaarel Vanamölder, Tartu Ülikooli Narva Kolledži Eesti ajaloo lektor, tel 5690 6082, e-post:Kaarel.Vanamolder@ut.eeja kodulehel www.narva.ut.ee/uudised/uudis1

Karin Volmer
pressiesindaja