TÜ Narva Kolledžis alustab tegevust eelkolledž

Narva kolledži mitmekultuuriliste haridusprojektide peaspetsialisti Urve Aja sõnul on rõõmu valmistanud gümnasistide suur aktiivsus ja valmidus osaleda kolledži pakutud loengutel. "Jaanuaris toimunud eelregistreerimise tulemuste põhjal soovis eelkolledžis õpinguid alustada 34 õpilast Narva kuuest üldhariduskoolist," ütles Aja.

Eelkolledžisse astunud gümnasist saab võtta osa Narva kolledži kevadsemestril toimuvast õppetööst, kus hakatakse õppima koos kolledž üliõpilastega. Narva kolledž pakkus välja kaksteist loengukursust, mille hulgast õpilane sai valida vastavalt oma huvile ja vajadusele ühe. Eesti ja inglise keele loengute kõrval on populaarsemateks kursusteks kalligraafia, matemaatika, bioloogia ja kommunikatiivsete oskuste arendamine. Loenguid peavad Tartu Ülikooli Narva Kolledži õppejõud.

Eelkolledžis läbitud loengukursuse edukal lõpetamisel saab õpilane Tartu Ülikooli tunnistuse, millel kajastub kursuse nimetus, aine sisu ja maht ning õppejõu nimi. Saadud tunnistuse alusel arvestatakse eelkolledžis saadud ainepunkte edasistes õpingutes, kui gümnasistist on saanud täieõiguslik üliõpilane.

Tartu Ülikooli Narva Kolledž on ainsa Eesti kõrgkoolina keskendunud Eesti vene- ja mitmekeelsete koolide õpetajate ettevalmistusele. Ühtlasi on Narva kolledž suurim venekeelsete üldhariduskoolide õpetajate täiendkoolituste ja ümberõppe korraldaja Eestis.

Lisainfo: TÜ Narva Kolledži mitmekultuuriliste haridusprojektide peaspetsialist Urve Aja, tel 356 0699

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja