TÜ Narva kolledžis toimub üle-eestiline haridusfestival

Neljapäeval, 17. oktoobril kell 10.00 algab Tartu ülikooli Narva kolledžis Ida-Viru maakonna juhtiv haridusüritus - haridusfestival „Kuidas saada inseneriks?“.  Haridusfestivali raames toimub haridusmess ning insenerihariduse ja ettevõtlikkusega seotud seminarid ja töötoad, kuhu on oodatud osalema põhikooli ja gümnaasiumi õpilased, õpetajad, õppeasutuse juhid, haridusametnikud, lapsevanemad ja kõik teised huvilised.

Haridusfestival toimub juba viiendat korda ja esmakordselt Narvas. Tänavuse festivali "Kuidas saada inseneriks?" eesmärk on populariseerida insenerielukutset ja ettevõtlikkust erinevas vanuses õpilaste ja nende õpetajate hulgas.

Kell 10.00-15.00 toimub TÜ Narva kolledži fuajees inseneriharidust ja noorte ettevõtlikust toetavate programmide ja õppimisvõimaluste mess. Kell 11.00 algavad insenerihariduse ja ettevõtlikkusega seotud seminarid ja töötoad, mis on suunatud nii haridusvaldkonna töötajatele kui ka õpilastele.

Festivali raames kannab Rakvere kooliteater Karla ette Eesti tehnoloogiaettevõtte AS Yoga lool põhineva etenduse "Tark maja - tark äri". Samal päeval toimub TÜ Narva kolledžis AHHAA teaduskeskuse mininäituse avamine, mis on külastajatele tasuta ja jääb avatuks 31. oktoobrini.

Haridusfestivali päev lõppeb pidulikult haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ ettevõtlike õppeasutuste tunnustamisega.

Üritus on kõikidele osalejatele tasuta. Täpsema kavaga saab tutvuda Narva kolledži kodulehel.

Haridusfestival on võrgustiku “Ettevõtlik kool” iga-aastane suurüritus, mida koordineerib SA Ida-Viru ettevõtluskeskus. 2013 aasta haridusfestivali korraldavad SA Ida-Viru ettevõtluskeskus ja Tartu ülikooli Narva kolledž. Haridusfestivali toetavad Eesti Energia, võrgustik „Ettevõtlik kool“, Energia avastuskeskus, Tallinna tehnikaülikool ja AHHAA teaduskeskus.

Lisainfo: Maria Kullamägi, Tartu ülikooli Narva kolledži turundusspetsialist, tel: 740 1923, e-post: maria.kullamagi@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja