TÜ nõukogu andis Kääriku spordikompleksi arendamisele lõpliku heakskiidu

Tartu Ülikooli nõukogu kiitis heaks Kääriku spordibaasile kasutusvalduse seadmise SA Tehvandi Spordikeskuse kasuks. Kasutusvalduse leping hõlmab valduse seadmist Kääriku järvest läände jäävale osale. Kääriku kinnistuga seotud võimalikud asjaõiguslikud tehingud otsustab ülikooli nõukogu.

Kääriku kompleksi arendamine ja majandamine hakkab toimuma vastavalt TÜ ja SA Tehvandi Spordikeskuse vahel sõlmitud koostöölepingule ning investeerimiskavadele, mille muutmisettepanekud kiitis heaks Kääriku investeerimisnõukoda veebruari algul. Selle kohaselt kuuluvad eelisarendatavate objektide hulka staadioni renoveerimine, olemasoleva spordihoone renoveerimine, uue pallimängude saali ehitamine, majutusvõimaluste laiendamine, kunstmurukattega väljaku rajamine jms.

Kinnistu võimalik lahtikruntimine pole ei investeerimiskoja ega ka ülikooli hinnangul täna aktuaalne, sest tegelik vajadus selle järele selgub alles reaalsete planeeringute valmimisel. Lahtikruntimine saab toimuda ainult nõukogu heaksiiidul. Hoonete ja rajatiste parima asukoha määramiseks otsustati töösse kaasata arhitekt. Investeerimisnõukoda koosneb Eesti Olümpiakomitee, SA Tehvandi spordikeskuse ja Tartu Ülikooli poolt nimetatud liikmetest.

Tartu Ülikooli kantsler Andres Liinat väljendas heameelt, et Kääriku arendusplaanid ka ülikooli kõrgeima otsustuskogu heakskiidu said, mis kinnitab, et on valitud õige arengutee kujundamaks Käärikust koostöös Tehvandiga Eesti spordi laiapõhjaline treeningkeskus.

Kõik investeerimisnõukojas heakskiidu saanud uusehitiste, juurdeehituste ja rajatiste projektid tuleb Tehvandil kooskõlastada kinnistu omaniku ehk ülikooliga, samuti ka parendused, mis jäävad tavalise korrashoiu raamidest välja.

Lisainfo: TÜ kantsler Andres Liinat, tel 737 6500, 511 7593, andres.liinat [ät] ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja