TÜ NÕUKOGU NIMETAS EMERIITPROFESSORIKS PROF KANGILASKI

Emeriitprofessoriks nimetatud TÜ prorektor prof Jaak Kangilaski lõpetas Tartu Ülikooli 1963. aastal ajaloolase ja kunstiajaloolasena ning kaitses 1967. aastal kandidaaditöö kunstiajaloo alal, asudes tööle TRÜ filosoofiakateedrisse. Lisaks on ta töötanud ENSV Riiklikus Kunstiinstituudis, hilisemas Tallinna Kunstiülikoolis kunstiajaloo kateedri juhatajana ja aastatel 1989-1995 rektorina. Alates 1995. aastast on Jaak Kangilaski ametis olnud Tartu Ülikooli ajaloo osakonna juhataja ning kunstiajaloo korralise professorina.

Jaak Kangilaski teadustöö peamine teema on olnud Läänemaailma kunst ja kunstiteooriad 19. ja 20. sajandil ning ta on teinud palju kunsti populariseerimiseks. Kangilaski on olnud enamiku eesti kunstiteadlaste kunstiajaloo õpetaja, tunnustatud lektor ja hinnatud juhendaja.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist