TÜ nõukogu valis 11 kandidaadi seast rahvusvahelise turunduse professori

26. märtsil valis Tartu Ülikooli nõukogu 11 kandidaadi seast rahvusvahelise turunduse professoriks Călin Gurău ja nimetas emeriitprofessoriks Helgi Silma.

Călin Gurău, kes hinnati ülikooli nõukogu poolt parimaks kandidaadiks täitma rahvusvahelise turunduse professori kohta, on õppinud Oradéa ülikoolis Rumeenias ja saanud seal 1998. aastal ka doktorikraadi. Hiljem on ta töötanud ja ennast täiendanud mitmes Suurbritannia ja Prantsusmaa kõrgkoolis.

Tartu Ülikooli akadeemilise sekretäri Ivar-Igor Saarniidu sõnul näitab konkursil osalenute arv ning kvalifikatsioon, et ülikool on hinnatud teadus- ja õppekeskuseks ka rahvusvahelisel areenil. "Üha tavalisem on, et Tartu Ülikooli professoriks kandideerivad muljetavaldava renomeega teadlased," ütles Saarniit. "Meie töötingimused ning võimalused on paremad kui kunagi varem ja seda nähakse ka väljaspool Eestit."

Rahvusvahelise turunduse professuuri loomist toetab Euroopa Sotsiaalfondi programm DoRa.

Nõukogus emeriitprofessoriks nimetatud Helgi Silm lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna 1966. aastal. 1971. aastal kaitses ta meditsiinikandidaadi kraadi ja on sellest ajast arstiteaduskonna õppejõud. Aastast 1991 on Helgi Silm dermatoloogia ja veneroloogia korraline professor. Aastatel 1984–1994 oli prof Silm arstiteaduskonna õppeprodekaan ja aastast 1992 juhatab ta nahahaiguste kliinikut. Teadustöös on tema põhihuviks olnud allergodermatooside kliiniline pilt ja epidemioloogia.

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, Tartu Ülikooli akadeemiline sekretär, tel 737 5605, e-post ivar.saarniit@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja
mob +372 581 04 946