TÜ nõukogu valis ametisse Pärnu kolledži uue direktori

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41049","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]24. aprilli Tartu Ülikooli nõukogu istungil valiti ametisse Pärnu kolledži direktor, kelleks osutus senine Eesti Võrkpalli Föderatsiooni tegevjuht Henn Vallimäe.

Pärnu kolledži direktori ametikohale oli neli kandidaati: kolledži majanduspoliitika dotsent Matti Raudjärv, kolledži turismiosakonna juhendaja Heli Tooman, TÜ majandusteaduskonna ettevõtluskeskuse erakorraline teadur Made Torokoff ning Henn Vallimäe.

Kõik kandidaadid olid kutsutud nõukogu istungile ning said võimaluse tutvustada kolme minuti jooksul ennast ning oma visiooni Pärnu kolledžist. Henn Vallimäe hindas kolledži tugevuseks asukohta via Baltica liinil ning rõhutas vajadust integreerida õppejõude ja õppeaineid, vahendada erinevate TÜ kolledžite kogemusi.

Esimese asjana lubab 1. juulil ametisse astuv Vallimäe veenduda, et sisseastumiste periood oleks hästi korraldatud. "Sest ma usun, et õpilased on need, kes määravad selle kooli tuleviku," põhjendas Vallimäe.

Kolledži direktoriks kandideerimise ajendiks nimetas Vallimäe ülikooli nõukogus esinedes sisemist missiooni saadud hariduse eest ülikoolile midagi tagasi anda. Hiljem lisas tulevane direktor, et ülikooli tööle on teda kutsutud varemgi.

"Tegelikult oli mul praegu juba kolmas võimalus ülikooliga liituda ja praegu on ka hea aeg seda teha, sest senise töö eesmärgid on saavutatud ja võib proovida midagi uut," lisas Vallimäe.

Kõiki kandidaate hindas ekspertkomisjon õppeprorektor prof Birute Klaasi juhtimisel. Kuigi kõik kandidaadid vastasid esitatud nõuetele, soovitas komisjon ametisse valida Henn Vallimäe. Komisjoni hinnangul aitab H. Vallimäe juhtimiskogemus kaasa Pärnu kolledži kujundamisel regionaalseks kompetentsuskeskuseks ja Eesti tasandil arvestatavaks turismi- ja teenindusmajanduse valdkonna õppeasutuseks.

Praeguse Pärnu kolledži direktori Garri Raagmaa viimane tööpäev on 30. juunil, Henn Vallimäe asub tööle 1. juulist.

Lisainfo: prof Birute Klaas, õppeprorektor, tel 737 6200, birute.klaas@ut.ee

Karin Volmer