TÜ NÕUKOGU VÕTTIS VASTU UUENDATUD ÕPPEKORRALDUSEESKIRJA

Kuna ÕKE reguleerib kogu tasemeõppes toimuvat õppetööd, puudutab selle eeskirja muutmine kõiki ülikoolis õppeprotsessiga seotud isikuid üliõpilastest õppejõududeni, dekanaaditöötajatest tuutoriteni. TÜ õppeosakonna juhataja Siret Rutiku sõnul arvestati võimalusel kõigi õppejõududelt, üliõpilastelt, õppekomisjonilt ning ülikooli valitsuselt laekunud ettepanekutega, et ÕKE vastaks kogu ülikooli liikmeskonna vajadustele ja soovidele.

TÜ õppeprorektor prof Birute Klaas ütles, et uus ÕKE annab eelise õppida tahtvale tudengile, ergutades tema viibimist välisülikoolis ja lubades tal õppida üle nominaalmahu, ilma selle eest lisaraha küsimata, samas piirates õpingutega venitamist. Kui nominaalajaga õpinguid lõpetada ei õnnestu, siis on riigieelarvelisel kohal õppivatel üliõpilastel võimalus taotleda aastapikkust tasuta lisaaega akadeemilise mahajäämuse likvideerimiseks.

Õppetöö paremaks planeerimiseks ja läbiviimiseks on ühtlustatud ainetele registreerumisega seotud nõudeid ning selgemaks on muudetud üliõpilaste õppekorralduslikest muudatustest teavitamise kord.

Uues ÕKEs on üliõpilase jaoks oluliselt lihtsustatud eksamikorraldust. Eksamiajad määratakse kindlaks juba aine toimumisele eelneval semestril, enne üliõpilase ainetele registreerimist. Kaotatud on üliõpilaste kohustus eksamile registreeruda (eksamile pääsemiseks piisab ainele registreerumisest) ning täpsemalt on määratletud eksamitulemuste teatavakstegemise aeg.

Üliõpilaste huvide kaitseks on oluliselt lihtsustatud õppetööga seonduvate vaidluste lahendamise korda. Selleks luuakse sõltumatu vaidluskomisjon, kelle poole üliõpilane saab pöörduda, kui probleemile ei ole teaduskonnas lahendust leitud.

Uus ÕKE hakkab kehtima alates 1. septembrist 2006. Enamik reegleid hakkab kehtima kõigile üliõpilastele, kuid keeld akadeemilise puhkuse ajal osaleda õppetööl ning sooritada arvestusi ja eksameid ning tasuta lisaõppeaasta võtmise võimalus hakkavad kehtima 2006/2007. õppeaastast sisseastunud üliõpilastele.

INFO: TÜ õppeprorektor prof Birute Klaas, tel 737 6200, 506 9749

Liina Jürgen