TÜ õigusteaduskonna doktorant pälvis Simon Levini mälestusstipendiumi

2013. aasta Simon S. Levini mälestusstipendiumi pälvis Tartu ülikooli õigusteaduskonna doktorant Margot Olesk, stipendiumi suurus on 3200 eurot ja sellega toetatakse õigusteaduskonna magistri- ja doktoriõppe üliõpilasi nende teadustöös.

Margot Olesk pälvis stipendiumi doktoritöö „Vabadusõigused vanglas: doktriinide areng 20. sajandil ja tänapäevase Euroopa vangla määratlus“ kirjutamiseks, milles ta analüüsib 20. sajandil süüdimõistetu vabadusõiguste tagamises toimunud muudatusi ning 21. sajandi süüdimõistetu vabadusõigusi. Analüüsi põhjal püüab ta prognoosida Euroopa tulevikuvangla kujunemist

Stipendiumikomisjoni kuulusid Ain Alvin, kriminaalõiguse professor Jaan Sootak ja riigiõiguse professor Ülle Madise. Komisjon võttis valiku tegemisel arvesse uurimistöö aktuaalsust, taotleja erialast edukust ja edasijõudmist õppetöös.

Advokaadibüroo Glikman Alvin & Partnerid asutas Simon Levini mälestusstipendium pärast tema surma 2008. aastal Tartu ülikooli sihtasutuse juurde tema mälestuse jäädvustamiseks. Simon Levin tegeles kriminaalkaitse ning selle efektiivsuse menetlus- ja materiaalõiguslike probleemide, kassatsioonimenetluse, samuti advokaaditöö eetiliste aspektide uurimisega.

Simon Levin (1928-2008) oli juudi päritolu legendaarne Eesti advokaat, kes alates 2004. aastast praktiseeris advokaadibüroos Glikman Alvin & Partnerid. Levin lõpetas Tartu ülikooli õigusteaduskonna 1947. aastal ning võeti samal aastal ka advokatuuri liikmeks. Õigusteaduse kandidaadi kraadi kaitses Levin 1974. aastal. Levinit on autasustatud Valgetähe IV järgu ordeniga ja talle kuulus advokaaditunnistus, mis kandis järjekorranumbrit 1.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja