TÜ ootab doktorantidelt populaarteaduslikke artikleid kuni 1. detsembrini

Tartu Ülikool kuulutas välja doktorantide populaarteaduslike artiklite konkursi. Parima artikli kirjutajale on välja pandud auhind väärtusega 1000 eurot. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39198","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ teaduse populariseerimise peaspetsialisti Aitel Käpa sõnul on konkursi eesmärk anda noortele teadlastele võimalus ja motivatsioon rääkida oma erialast nii, et kõik sellest aru saaksid. "Hetkel on olukord selline, kus teadlastel (sealhulgas ka doktorantidel) puudub otsene vajadus, kohustus ja mõningatel juhtudel ka oskus oma teadustöö tulemusi ühiskonnaga jagada. Käimasolev konkurss aga arendab doktorantide populaarteaduslike artiklite kirjutamise oskust ning ühtlasi annab ka olulise sisendi vastavate ainekursuste väljatöötamiseks," ütles Käpp ning lisas, et oodatud pole sugugi mitte ainult TÜ doktorantide tööd, kirjutada võivad kõikide ülikoolide noorteadlased.

Paremate artiklite autoreid ootavad auhinnad. Esimese koha auhinnaks on 1000 eurot, teise koha pälvinu saab 500 eurot ja kolmanda koha omanik 250 eurot. Parimad artiklid avaldatakse Tartu Ülikooli teadusportaalis Novaator ning ajalehes Postimees.

Artikleid hakkab hindama žürii, kuhu kuuluvad nii teadusjakirjanikud kui kommunikatsiooni- ja teaduse populariseerimise spetsialistid.

Artiklite esitamise tähtaeg on 1. detsember 2010 ning need tuleb saata aadressile novaator@ut.ee

Rohkem infot: /et/871169

Lisainfo:
Aitel Käpp, TÜ teaduse populariseerimise peaspetsialist, tel 737 6531, e-post aitel.kapp@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja