TÜ plaanib viia Eesti idufirmad uuele tasemele

23.–25. jaanuaril 2019 peetakse Tartu Ülikooli spordihoones Baltikumi suurim ärifestival Startup Day, kus Tartu Ülikool keskendub teaduspõhiste idufirmade arendamise teemadele. TÜ programm on kokku võetud pealkirja „Science to Business“ alla.

TÜ programmis on ühendatud teadus ja ettevõtlus. „Meie eesmärk on aidata ülikooli tippteadusel jõuda ärisse ja ühiskonda, inspireerida inimesi ettevõtteid rajama, toetada teaduspõhiste idu- ja kõrvalfirmade (spin-off) uuenduslikke ideid ja projekte koostöös partnerülikoolidega,“ ütles Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura. „Partnerluse pikemaajaline eesmärk on teha rahvusvahelist koostööd, et suurendada teaduslikul uurimusel põhinevate firmade ellujäämise tõenäosust ning tagada nende edu,“ lisas Puura.

„Science to Businessi“ programmi üritused toimuvad 24.–25. jaanuaril. Selle käigus peavad ettekandeid oma ala asjatundjad ning osaleda saab seminaridel, kus arutletakse ülikoolide rolli üle teadus- ja tehnoloogiapõhiste idufirmade arendamisel. Tartu Ülikooli programm keskendub just teaduspõhise äri alustamisele ning sellega kaasnevatele valikutele ja katsumustele.

25. jaanuaril saab teemalaval (Spotlight stage) kuulata „Science to Businessi“ arutelusid. Kell 12.45–13.25 räägib ekspertide kogu teadusprojektide äriks muutmise proovikividest ja võimalustest. Arutletakse ka selle üle, kas ülikoolid peaksid suunama oma kõrvalfirmasid ärisse minema. Vestlusringis arutlevad:

  • Ben Miles, ettevõtte Spin-off Science tegevdirektor (Ühendkuningriik),
  • Erik Puura, Tartu Ülikooli arendusprorektor,
  • Mikko Pohjola, Turu Ülikooli koostööjuht (Soome),
  • Luke Robinson, Post Urban Venturesi juhataja (Ühendkuningriik).

Arutelu juhib Uppsala Ülikoolile kuuluva ettevõtte Uppsala Holding esindaja Lars Jonsson Rootsist.

Lisaks tutvustavad Tartu Ülikooli tudengid, teadlased ja noored ettevõtjad 24.–25. jaanuaril uusi põnevaid äriideid esitluslaval (University of Tartu pitching stage).

Kolmandat korda osaleb festivalil ettevõte Ergoway, mis pakub töötervishoiu ja ergonoomika teenuseid. Ergoway looja ja juhi, Tartu Ülikooli doktorandi Triinu Sirge sõnul on Startup Day suurepärane koht, kus tutvustada oma alustavat ettevõtet, luua ärikontakte ja leida kliente. „Meile on suur au, et meid on valitud TÜ kõrvalfirmade seast TÜ demoalale. See võimaldab jõuda laia sihtrühmani, sealhulgas välisklientideni, sest tegu on ju rahvusvahelise üritusega. Alustav ettevõtja ilmselt omal käel sinna ei satuks või ei leiaks piisavalt raha osalemiseks,“ rääkis Sirge, kes lisas, et tema ettevõttele on see aasta tähtsaim mess.

Nagu mullu toimub ka sel aastal Startup Day ajal SPARK Demo keskuses Tartu Ülikooli mentorlusprogrammi avaseminar. Mentorlusprogramm on mõeldud ülikooli vilistlaste ja üliõpilaste kokkuviimiseks ning mõlemale poolele kasuliku koostöövormi loomiseks. Eesmärk on kasvatada üliõpilastest tippspetsialistide ja -juhtide mantlipärijad, tugevdada Tartu Ülikooli kogukonda ning ühtekuuluvustunnet.

Startup Day festival sünnib väga eriilmeliste Tartu organisatsioonide koostööna. Festivali korraldavad Startup Day MTÜ, Tartu Ülikool, Tartu linn, Startup Estonia ja Tartu idufirmade kogukond.

Rohkem infot ja piletid sTARTUp Day kodulehel.

Lisainfo:

Erik Puura, Tartu Ülikooli arendusprorektor, 506 9882, erik.puura@ut.ee
Aivar Pere, Tartu Ülikooli ettevõtluse nõustaja, 515 8498, aivar.pere@ut.ee

Foto: Startup Day pressimaterjalid, autor Anette Tõugjas

Teate edastas: Kristina Kurm, Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht, 737 6120, 5331 5313, kristina.kurm@ut.ee