TÜ PROF PEETER VIHALEMM ESITLEB UUT MEEDIAKOGUMIKKU

Raamat on kokkuvõte meediauurimise neljast aastakümnest Eestis ning annab ülevaate nii traditsioonilise kui ka uue meedia arengust ja meediakasutuse muutumisest. Meediasüsteemi on raamatus käsitletud kui kanalite süsteemi, keskendudes sellele, millised kanalid eri arenguperioodidel tegutsesid ja milline oli nende leviulatus.
Meediakasutuse osas on raamatus vaatluse all põhiliselt kanalite kasutus eri rahvarühmades, esitatud on viimased kättesaadavad andmed 2002-2004 ja olulisemad tendentsid nõukogudeaegses meediakasutuses, toodud on Eesti võrdlusandmed teiste maadega, eeskätt teiste siirderiikide ja Põhjamaadega.

Aasta 1965 on valitud vaatluse alguspunktiks seetõttu, et siis alustati Eestis auditooriumiuuringutega. Raamatu üks põhilisi eesmärke on olnud koondada erinevaid, sageli raskesti kättesaadavaid andmeid ja uurimistulemusi, et raamatut saaks kasutada teatmeteosena Eesti kaasaegse meediasüsteemi ja meediakasutuse kohta.
Raamat sisaldab kümne autori töid, kelle hulgas on ka raamatu koostaja ja toimetaja, ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna prof Peeter Vihalemm. Meediakogumiku kujundas ja küljendas Roosmarii Kurvits, kaanekujunduse tegi Tiit Hennoste. Raamat valmis Tartu Ülikooli Kirjastuses.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht