TÜ professor Marika Mikelsaar pälvis Euroopa Liidu kõrge tunnustuse

Kõrge rahvusvaheline auhind ja tunnustus omistati Marika Mikelsaarele patenteeritud probiootilise bakteri lactobacillus fermentum ME-3 eest. Euroopa Liidu Naisleiutajate ja Innovaatorite Võrgustik EUWIIN (European Union Women Inventors and Innovators Network) loodi Euroopa Parlamendis 6. veebruaril 2007. EUWIINi auhinnale esitati pea kõigist Euroopa Liidu riikidest üle 200 nominendi, kelle hulgast rahvusvaheline žürii valis silmapaistvamad laureaadid.

Marika Mikelsaare sõnul on auhind siiski tunnustus mitte üksi tema, vaid kogu grupi tööle, kes ME-3 väljatöötamise juures oli. "Loomulikult on see Tartu Ülikoolile ja biomeditsiinile oluline tunnustus. See on ka märk, et ülikooli ja tootmisettevõtte vaheline koostöö Dr. Helluse sarja loomisel on olnud edukas ning kasuks kogu ühiskonnale," ütles Mikelsaar. ME-3 bakteril on lisaks Eesti ja Venemaa patendile nüüd olemas ka USA patent.

Ülemaailmsel tippkohtumisel osaleb Berliinis ligi 1000 maailma juhtivat ärinaist ja professionaali, valitsusjuhte ja -liikmeid, poliitikategelasi ja majanduse esindajaid, teadlasi ja loomealade spetsialiste, et vahetada kogemusi ja leida uusi ideid ning lahendusi maailma sotsiaalse ja majandusliku arengu edendamiseks. Tippkohtumise raames viiakse läbi ka esimene EUWIIN konverents, auhinnatud leiutiste näitus ja laureaatide pidulik autasustamine. Berliini auhinda vastu võtma sõidab professor Mikelsaar koos ME-3 kaasautorite Tiiu Kullisaare ja Epp Songisepaga.

Sama auhinna pälvis ka Eesti Kunstiakadeemia erakorraline professor ehtekunstnik Kärt Summatavet oma innovaatilise ehtevalmistusmeetodi eest. Professor Summatavet peab Berliinis ka oma leiutist tutvustava loengu.

Lisainfo: Anne-Mari Rannamäe, MTÜ QUIN-Estonia, tel 52 35 364, quinest@hot.ee

Anneli Maaring