TÜ RAAMATUKOGUS ALUSTAS TÖÖD EUROOPA LIIDU INFOPUNKT

Infopunkti kohale minnes, telefoni või e-posti teel saab iga kodanik esitada oma infopäringu
või edastada Brüsselile ELi institutsioonide töö või otsustega seotud küsimuse, mure või arvamuse.
Lisaks traditsioonilisele infoteenusele levitavad infotöötajad tasuta teabematerjale, korraldavad loenguid, seminare ja huviüritusi ning teevad koostööd kohaliku meediaga. Soovi korral saab kasutajate käsutusse antud arvuti ja telefoni teel võtta ühendust Europe Direct kõnekeskuse või mõne muu Euroopa Komisjoni kodanikele mõeldud elektroonilise teenistusega.

Euroopa Liidu linnades ja maapiirkondades töötab või on lähiajal tööd alustamas 393 EUROPE DIRECT infopunkti.
Europe Direct Lõuna-Eesti infopunkti haldav organisatsioon on Tartu Ülikool. Infopunkti tööd nõustavad TÜ Raamatukogus asuva Eurodokumentatsiooni Keskuse ning Euroopa Kolledži spetsialistid, kellel mõlemal on pikaajalised kogemused Eesti avalikkuse Euroopa Liidu alasel teavitamisel.

Europe Direct Lõuna-Eesti infopunkt soovib kaasa aidata laiemale diskussioonile Euroopa Liidu mõjudest Eesti ühiskonnale. Kavas on pakkuda Lõuna-Eesti elanikele avalikke loenguid ja väitlusi suurendamaks nende kaasatust Euroopa Liidu alaste küsimuste lahendamisel.
Mitmed avaliku arvamuse uuringud on kinnitanud, et kodanike hinnang oma informeeritusele EL teemas mõjutab oluliselt nende suhtumist Euroopa Liitu. Euroopa Liidu alase informatsiooni usaldusväärsus on samuti oluline hoiakute kujunemisel Euroopa Liidu suhtes. Kuna akadeemilised ringkonnad on avalikkuses üldjuhul pälvinud objektiivsete seisukohtade esitaja staatuse, siis nende kaasamine Euroopa Liidu alase diskusiooni arendamisse tõstab pakutava info usaldusväärsust.

Europe Direct Lõuna-Eesti infopunkt on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 12-17. Helistada saab telefonil 7 375 725, meiliaadress on edir@euroinfo.ee.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht