TÜ raamatukogus avatakse näitus „Alexander von Stieglitz 200“

Esmaspäeval, 2. detsembril 2013 kell 16.00 avatakse Tartu ülikooli raamatukogu konverentsisaali fuajees näitus „Alexander von Stieglitz 200“.

Stieglitz oli Venemaa tuntud pankur, tööstur ja metseen, kes rajas raudteid, pani aluse vene pangandusele ja toetas kauneid kunste. Väidetavalt on ta õppinud ka Tartu ülikoolis. Üheks tema olulisemaks teoks peetakse kunsttööstuskooli avamist Peterburis, kus on õppinud ja õpetanud ka mitmed nimekad eestlased.

Näitus on valminud Sankt Peterburgi riikliku Alexander von Stieglitzi nimelise kunsttööstusakadeemia ja Tartu ülikooli raamatukogu koostöös. Näitust tuleb avama Sankt Peterburgi riikliku Alexander von Stieglitzi nimelise kunsttööstusakadeemia professor Vassili Muravjov.

Näitus jääb avatuks kuni 5. jaanuarini 2014.

Lisainfo: Kristina Pai, TÜ raamatukogu kogude direktor, tel: 555 44740, e-post: kristina.pai@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja