TÜ raamatukogus näeb tagasi Eesti korporatsioonide liidu 100 tegevusaastale

9. aprillini on raamatukogu II korrusel avatud Eesti korporatsioonide liidu (EKL) juubelinäitus „Eesti Korporatsioonide Liit - 100”.

Näitusel antakse ülevaade EKL-i kuuluvatest üliõpilaskorporatsioonidest ning näha saab nende värvivara.

Eesti korporatsioonide liit on 1915. aastal asutatud kümmet Eesti üliõpilaskorporatsiooni koondav katusorganisatsioon. EKLi ja selle liikmesorganisatsioonide eesmärk on ühendada ja harida eestimeelseid meestudengeid püüdlusel edukama ja jätkusuutlikuma Eesti riigi poole.

EKL liikmeskonda kuulub 3000 liiget erinevatest eluvaldkondadest. Liikmete seas on tudengid ning endised tudengid, kes oma korporatsioonides omandatud teadmistega panustavad Eesti teaduse, kodanikuühiskonna, ettevõtluse, spordi ja loometegevuse arengusse.

Lisainfo: Allan Kossas, e-post: allanolen@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja