TÜ Raamatukogus saab vaadata Rein Taageperale pühendatud näitust

Näitusega tähistatakse tagantjärele Rein Taagepera 75. sünnipäeva ning hiljuti pälvitud Skytte autasu, mida peetakse kõrgeimaks tunnustuseks sotsiaalteaduste vallas. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41308","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Väljapaneku põhirõhk on Rein Taagepera sotsiaalteaduste alastel raamatutel ja teadusartiklitel, kuid sisaldab ka tema esimesi teadustöid tuumafüüsika alal ning uurimusi soome-ugri rahvaste keeltest ja kultuurist.

Kajastamist leiab Rein Taagepera roll Välis-Eesti avalikus elus ning metsaülikoolide traditsioonis, mis jätkub tänaseni. Eraldi on välja toodud Rein Taagepera tegevus Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna asutajana. Põgus ülevaade on antud ka tema paljudest Eestis ilmunud artiklitest. Näitust ilmestavad meeleolukad fotod Rein Taagepera isiklikust kogust.

Näitus on avatud kuni 3. juulini 2008.

Lisainfo: TÜ Raamatukogu erialainfotalituse juht Kärt Miil, tel 737 5729

Anneli Maaring