TÜ raamatukogus toimub kirjanduslooline konverents

Laupäeval, 7. detsembril 2013 kell 12.00-17.00 toimub TÜ raamatukogus luuletajatest-tõlkijatest kirjanikepaari Kersti Merilaasi ja August Sanga 100. sünniaastapäevale pühendatud konverents „Kersti Merilaas ja August Sang 100”.

Merilaas ja Sang kuulusid Arbujate kirjandusrühmitusse, olid armastatud luuletajad ja viljakad tõlkijad. Kirjandusloolisel konverentsil astuvad ettekannetega üles Kajar Pruul, Mart Velsker, Paul-Eerik Rummo, Katre Talviste, Märt Väljataga ja Jaan Kaplinski. Päeva juhivad Johanna Ross ja Toomas Haug. Uhiuusi laule Merilaasi ja Sanga sõnadele esitavad Liina Saar, Aleksandra Kremenetski, Virgo Sillamaa ja Mingo Rajandi.

Esitletakse Kersti Merilaasi ja August Sanga bibliograafiaid ning avatakse temaatiline näitus.

Kersti Merilaasi ja August Sanga 100. sünniaastapäeva ürituste korraldajateks on ajakiri „Keel ja Kirjandus” ja „Looming” ning Tartu ülikooli raamatukogu.

Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Kristina Pai, TÜ raamatukogu kogude direktor, tel: 554 4740, e-post: Kristina.Pai@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja