TÜ rahvusvaheline suveülikool toob Eestisse noori 23 riigist

Tartu Ülikooli rahvusvahelisse suveülikooli raames toimub sel aastal 11 kursust, kuhu on oodata ca 200 osalejat 23 erinevast riigist. Enim on osalejaid Soomest ja USA-st. Esmakordselt on suvekursustel õppijaid Argentiinast, Šveitsist, Brasiiliast, Bulgaariast ja Portugalist. Lisaks sotsiaalteadustele ja eesti keele õppele nii alg- kui kestasemel õpetatakse huvilistele ka vene keelt.

TÜ rahvusvahelise suveülikooli programmijuht Mart Susi peab selleaastase suveülikooli tuntuimaks loengupidajaks Euroopa kohtu kohtunikku Allan Rosast, kelle ettekandeid tulevad peale suveülikooli tudengite kuulama õigusteadlased nii Tartu Ülikoolist kui mujalt Eestist. "Siiski oleme selle aasta rahvusvahelise programmi põhirõhu asetanud just Eesti kogemuse edastamisele. Näiteks peab Mart Laar loengu Nõukogude Liidu kokkuvarisemise teemal ning Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson annab ülevaate Euroopa Liidu hetkeprobleemidest ning Venemaa välispoliitikast," ütles Susi.

Kursuste raames kohtutakse Riigikogu noorte poliitikutega ja külastatakse Euroopa Komisjoni Eesti esindust. Ekskursioonid viivad osavõtjad peale Saaremaa ja Narva ka veel Riiga, Helsingisse ja Peterburi.

Lisaks rahvusvahelistele kursustele toimub suveülikooli raames juulis ja augustis üle 30 eestikeelse kursuse nii huvialaseks kui erialaseks enesetäiendamiseks.

Suveülikooli traditsioon sai alguse 2000. aastal ja on muutunud järjest populaarsemaks. Rahvusvahelised eesti keele suvekursused toimuvad sel aastal juba kümnendat korda.

Täpsemat infot rahvusvahelise suveülikooli kohta võib leida aadressilt http://www.isu.ut.ee ning eestikeelse suveülikooli kursuste kohta aadressilt: /suveylikool

Lisainfo: TÜ avatud ülikooli keskuse juhataja kt Ülle Kesli, tel 737 6213; Mart Susi, rahvusvahelise suveülikooli programmijuht, tel 737 6608, 501 6629

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja