TÜ rektor valiti mainekaid teadusülikoole koondava Coimbra grupi rektorite nõukoja liikmeks

13. juunil 2014 toimunud Coimbra grupi aastakonverentsil valiti Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm ühenduse rektorite nõukoja liikmeks.

Euroopa tasandil on Coimbra grupp aastate jooksul pälvinud austusväärse staatuse ning kujunenud oluliseks diskussioonipartneriks ka Euroopa komisjonile. Võrgustiku liikmete arv ei ole suur ja tänu sellele on ülesehitus paindlik, võimaldades ladusat koostööd rektorite, teaduskondade esindajate ning rahvusvaheliste osakondade vahel.

Coimbra grupi liikmeteks on teiste seas Euroopa vanimad, tuntuimad ja hinnatuimad ülikoolid Edinburgh (Inglismaa), Lyon (Prantsusmaa), Leuven (Belgia), Barcelona (Hispaania), aga ka maailma vanim ülikool, 1088. aastal asutatud Bologna (Itaalia).

Coimbra grupi idee pärineb aastast 1985, kui Belgia juhtivas, Leuveni katoliiklikus ülikoolis kohtusid 12 vanast ülikoolilinnast pärit olevate ülikoolide esindajad. Kohtumise eesmärgiks oli ülikoolidevaheliste kultuuri-, haridus- ja teadussuhete arendamine ning tugevdamine.

Balti riikidest kuulub Coimbra grupi ridadesse ainukesena Tartu ülikool alates 2003. aastast. Tartu ülikooli endine rektor Alar Karis oli rektorite nõuandva kogu liige 2009.-2013. aastani. TÜ endine teadusprorektor Ain Heinaru valiti Coimbra grupi juhtkomiteesse 2005. aastal, ta osales juhtkomitee tegevustes 2013. aastani.

Coimbra grupi aastakonverents toimus seekord Groeningenis Hollandis, kus toimusid samal ajal Groeningeni ülikooli 400. aastapäeva pidustused.

Lisainfo: Sirje Üprus, TÜ välisprotokolli juht, Coimbra grupi kontaktisik Tartu ülikoolis, tel 737 5615, e-post: sirje.uprus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja