TÜ rektoraat külastab teisipäeval Narva kolledžit

Tartu Ülikooli rektoraadi iganädalane koosolek toimub sel teisipäeval, 12. veebruaril TÜ Narva kolledžis, et juhtida tähelepanu kolledžite tähtsusele Eesti regionaalarengus. Teisipäevast reedeni töötab Narvas ka TÜ sotsiaalteaduste valdkonna juhtkond.

Tänavu 20. tegutsemisaastat tähistav TÜ Narva kolledž on eesti kultuuri ja kohaliku kogukonna keskus Narvas. Samal ajal on kolledži üliõpilaste arv aina kahanenud ja viimastel aastatel vähenenud tegevustoetus ei kata enam kõiki õppetööga seotud kulusid.

„Pole kahtlust, et Narva kolledžil on tähtis roll piirkonna sotsiaal-majandusliku elukvaliteedi parandamisel. Riik ei ole aga sellist regionaalset arendustööd Tartu Ülikooli finantseerimisel seni arvestanud,“ sõnas rektor Toomas Asser.

Läinud aasta lõpus võttis TÜ senat seisukoha, et regionaalarengu toetamine õppe- ja teadustegevuseks eraldatud rahast ei ole jätkusuutlik ega ka õigustatud.

Praeguseks on Haridus- ja Teadusministeerium esitanud ülikoolile halduslepingu kavandi, millega riik on valmis võtma kohustuse rahastada ülikooli regionaalpoliitilist tegevust eraldi riiklike programmide kaudu väljaspool tegevustoetust. Ülikooli juhtkond osutab teisipäevase Narva visiidiga vajadusele leida selle tegevuse rahastamiseks kindlad ja jätkusuutlikud allikad.

Peale rektoraadi koosoleku toimub teisipäeval kohtumine kolledži juhtkonna ja töötajatega. „Kõigis meie kolledžites töötavad inimesed, kellega teeme suurtest vahemaadest hoolimata iga päev tihedat koostööd. Niisamuti peame üheskoos leidma parimaid võimalusi kolledžite arenguks,“ märkis Asser ja lisas, et kavatseb kindlasti külastada ka Pärnu kolledžit ja Viljandi kultuuriakadeemiat.

Narva kolledž on võtnud endale olulise ülesande toetada uute IT-spetsialistide koolitamisega Ida-Virumaa ettevõtluskeskkonna arengut. Samuti koolitab kolledž ainsana Eestis venekeelsete ja mitmekeelsete koolide õpetajaid ja lasteaiaõpetajaid.

TÜ sotsiaalteaduste valdkonna vastutusalasse kuuluva Narva kolledži töötajad kohtuvad teisipäeval ka valdkonna dekaani professor Raul Eametsa, prodekaanide ja dekanaadi töötajatega ning arutavad 2019. aasta tegevus- ja arendusplaane.

Raul Eametsa sõnul on valdkonna dekanaadile sedalaadi töökeskkonnavahetus oluline, sest see võimaldab paremini mõista regionaalse kolledži mõneti teistsugust positsiooni ja tegutsemiskeskkonda võrreldes ülikooli Tartus asuvate üksustega.

„Meie kolledžid ja ka õigusteaduskonna Tallinna osakond seisavad pidevalt silmitsi emaorganisatsioonist kaugel töötamise katsumustega – olgu see siis igapäevases asjaajamises või õppekorraldusega seotud protsessides,“ rääkis Eamets. „Soovime selle külastusega tuua Narvat Tartule ja Tartut Narvale lähemale ning kinnitada jätkuvaid püüdlusi parandada riigi pakutavat tuge regionaalpoliitilistes tegevustes.“

Lisaks töökohtumistele kolledžiperega annavad dekaan Raul Eamets ja teadus-arendusprodekaan Kairi Kreegipuu sel nädalal avalikke loenguid nii kolledži tudengitele kui ka Narva Vanalinna Riigikooli õpilastele.

Lisateave:

Raul Eamets, TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekaan, 514 0082, raul.eamets@ut.ee