TÜ sai 1,95 mln euro suuruse Euroopa Liidu toetuse rahvusvahelise õppekava avamiseks

Tartu Ülikool hakkab koordineerima rahvusvahelist analüütilise keemia magistritaseme ühisõppekava „Excellence in Analytical Chemistry“ (EACH). Kolme maineka väliskõrgkooliga koostöös loodav konsortsium sai ühise õppekava käivitamiseks 1,95 mln eurose toetuse Euroopa Liidult.

Lisaks Tartu Ülikoolile osalevad konsortsiumis põhipartneritena Uppsala Ülikool Rootsist, Lyoni Ülikool Prantsusmaalt ning Åbo Akademi Ülikool Soomest. Esimesed tudengid alustavad sel õppekaval õpinguid 2015. aasta sügisel. „Esimesel õppeaastal õpivad analüütilise keemia rahvusvahelisele magistriõppekavale vastu võetud tudengid Tartus. Teiseks õppeaastaks suunduvad nad vastavalt spetsialiseerumisele kas Lyoni, Åbo Akademi Ülikooli või Uppsalasse“, selgitab õppekava koordinaator, Tartu Ülikooli analüütilise keemia professor Ivo Leito.

EACH õppekava kasvas välja Ivo Leito koordineeritavast Tartu Ülikooli rakendusliku mõõteteaduse magistriõppekavast. „Tartu Ülikooli senisele tööle rakendusliku mõõteteaduse õpetamisel ja arendamisel on see kahtlemata tunnustuseks, et just meie inimeste kanda on õppekava koordineeriv roll,“ ütles Tartu Ülikooli õppeprorektor Martin Hallik. „Tartu Ülikooli eesmärk on luua rahvusvaheliselt atraktiivseid õppekavu, mis suurendaksid õppetöö rahvusvahelistumist. Ivo Leito poolt avatav magistriõppekava on oluline samm edasi kogu meie kvaliteetse ingliskeelse õppe edendamisel.“

Ühise õppekava ettevalmistus on kestnud juba mitu aastat. Lisaks põhipartneritele osaleb selles veel 26 partnerit maailma eri paigust. Ivo Leito sõnul on partnerite hulgas nii tööstusettevõtteid ja laboreid, mis pakuvad üliõpilastele praktikavõimalusi, kui ka eri riikide kõrgkoole, mille õppejõud ja teadlased panustavad õppetegevusse.

Euroopa Liit toetab EACH õppekava Erasmus+ programmi ühisõppekavade meetmest „Joint Master Degrees“. Taotlusvooru esitati 58 õppekava, millest toetuse vääriliseks osutus üheksa. Ühisõppekava rahastusleping, samuti koostööleping konsortsiumi partnerite vahel sõlmitakse eeloleval sügisel.

Kuula ka Vikerraadio intervjuud professor Ivo Leito ja õppeprorektor Martin Hallikuga.

Lisainfo: Ivo Leito, TÜ analüütilise keemia professor, rakendusliku mõõteteaduse õppekava programmijuht, tel: 518 4176, e-post: ivo.leito@ut.ee;
Martin Hallik, Tartu Ülikooli õppeprorektor, tel: 51 53 853, e-post: martin.hallik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja