TÜ SAKSA FILOLOOGIA ÕPPETOOL ESITLEB PROF CLAUS SOMMERHAGE 55. SÜNNIAASTAPÄEVALE PÜHENDATUD MÄLESTUSKOGUMIKKU

Claus Sommerhage oli aastatel 1992–1999 Tartu Ülikooli saksa filoloogia külalisprofessor. Tema juhendamisel töötati uuema saksa kirjanduse dotsendi Eve Pormeistri sõnul välja kaasaja nõuetele vastav saksa kirjanduse õpetamise programm, mida soovitati eeskujuks võtta ka teistes Balti riikide kõrgkoolides.
"Tänu tema tegevusele õnnestus oluliselt täiendada saksa filoloogia erialaraamatukogu ja leida stipendiume nii üliõpilastele kui ka õppejõududele enesetäienduseks Saksamaal," lisas Pormeister.
Sommerhage oli ühtlasi Saksa-Eesti akadeemilise nädala Academica idee algataja. Käesoleva aasta septembris toimus juba IX Academica.

Mälestuskogumiku on toimetanud saksa filoloogia õppetooli õppejõud dots Eve Pormeister, assistent Axel Jagau ja lektor Merje Miliste ning endised külalisõppejõud prof Hans Graubner ja Usha Reber.
Kogumiku esitlusele on oodatud kõik endised kolleegid, õpilased ning mitmesuguste projektide ja vestlusringide kaudu teda tundma saanud inimesed. Esitluse korraldavad ülikooli saksa filoloogia õppetool ja Varje Sommerhage. Claus Sommerhage suri 16. juulil 2003.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht