TÜ sihtasutus jagab stipendiumiteks välja üle 45 000 euro

TÜ sihtasutus annab reedel, 2. detsembril TÜ ajaloo muuseumi valges saalis üle 2011. aasta sügissemestri stipendiumid ja preemiad, mille saab 60 inimest, kogusummas 45 655 eurot. Toetust jagatakse 18 erinevast fondist.

TÜ sihtasutuse juhatuse liikme Ruth Kotsari sõnul laekus selle aasta stipendiumikonkurssidele üle 200 taotluse. Populaarseimad stipendiumid olid Ruth Käbini ja Arno Mägi stipendiumid, kus konkureeris ühele stipendiumile vastavalt 17 ja 18 taotlejat .

Esmakordselt antakse sel aastal välja Toomas Lapi mälestusstipendium ühele skandinavistika eriala üliõpilasele ning Mari ja Andres Tarandi stipendium ühele erinevate teaduste piirialadel uurimistööd tegevale üliõpilasele.

Lisaks eelpoolmainitutele antakse välja Tartu Raefondi stipendiumid viiele Tartust pärit üliõpilasele ja preemiad kolmele ülikooliga seotud inimesele, kes on silma paistnud tulemusliku tegevusega ülikooli ja ka Tartu linna heaks.

Arstiteaduskonna üliõpilastele, teaduritele ja arst-residentidele jagatakse välja 19 stipendiumi neljast fondist (Ruth Käbini, Nadia Walteri, Laste Kliiniliste Uuringute Fondi ning Andreas ja Elmerice Traksi stipendiumid), kehakultuuriteaduskonna üliõpilasi ja teadureid toetab kaks Atko Meeme Viru stipendiumi ja üks Fred Kudu stipendium, keeleteaduse üliõpilastele jagatakse välja Johannes Voldemar Veski stipendium, õigusteaduskonna üliõpilastele jagatakse välja üks Simon Levini stipendium ja kaks Urmas Sõõrumaa stipendiumi , üks Heinz Martin Ederma stipendium toetab keemia eriala üliõpilast, kuus Ants ja Maria Silvere ning Siegfrid Panti stipendiumi toetavad erinevate teaduskondade edukaid üliõpilasi. Perekond Maimetsa stipendiumi saab üks muusika- ja teatriakadeemia üliõpilane.

Tuntud reisifirmad CWT Estonia (Kaleva Travel ) ja Estravel toetavad vastavalt üheksa ja viie stipendiumiga Tartu Ülikooli üliõpilaste õppe- ja teadusreise.

Lisainfo: Ruth Kotsar, TÜ sihtasutuse juhatuse liige, tel 521 6820, ruth.kotsar@ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja