TÜ Sihtasutus kuulutas välja 2008. aasta eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumide saajad

2008. aasta stipendiumid pälvisid Tartu Ülikooli doktorandid Lauri Laanisto ja Kaarel Veskis ning magistrant Heilo Altin; Tartu Ülikooli arhiivinduse dotsent Kurmo Konsa ning Tallinna Ülikooli doktorandid Anastassia Zabrodskaja ja Anni Oja.

TÜ Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsari sõnul on positiivne, et seekord polnud taotlejate seas pelgalt keeleteadlased, vaid ka teiste erialade esindajaid, kes on eestikeelse terminoloogia arendamise oma südameasjaks võtnud. "See ongi just see, mida me antud stipendiumiga toetada tahame – et eesti keel teaduskeelena ei hääbuks, vaid elaks ja areneks ka mittefiloloogilistel erialadel," ütles Kotsar.

Eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumile said kandideerida kõigi avalik-õiguslike kõrgkoolide üliõpilased ja õppejõud ning teadustöötajad, kelle õppe- või uurimisvaldkond on seotud eestikeelse terminoloogia ja selle arendamisega või kes arendavad eestikeelset terminoloogiat oma mis tahes eriala doktoritöö osana.

Lisainfo: TÜ Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsar, tel 7375852, 521 6820

Anneli Maaring