TÜ SIHTASUTUSE JUURDE ASUTATAKSE TÜ TEADUSKOOLI ALLFOND

Käesoleval aastal oma 40. sünnipäeva tähistava teaduskooli allfond loodi sihtasutuse juurde eesmärgiga koguda ja vahendada annetusi ning toetusi teaduskooli egiidi alla koondunud ülikooli tulevase kasvulava – andekate koolinoorte – erialase eneseteostusega seotud ettevõtmistele.

Rõhutamaks allfondi üht suurema potentsiaaliga sihtgruppi, on statuudi allkirjastamine ühitatud sümboolselt olümpiaadihooaja algusega Tartu Ülikoolis.
TÜ Teaduskooli direktori Viire Sepa sõnul korraldavad nad käesoleval õppeaastal üleriigilisi olümpiaade 14 õppeaines, kus nimistus on nii pikkade traditsiooniga täppis- ja loodusteaduslike ainete olümpiaadid kui ka suhteliselt uued lingvistika ja filosoofia olümpiaadid. Olümpiaadide eelvoorudest osa võtvate õpilaste arv ulatub üle kümne tuhande, lõppvõistlustele pääsevad neist parimad.

Mitmetes ainetes on Eesti õpilased oodatud osa võtma ka rahvusvahelistest olümpiaadidest.
Käesoleval aastal oleks meie parimatel ainetundjatel võimalus osaleda 15 rahvusvahelisel olümpiaadil ja võistlusel. Eeskätt nende ettevõtmiste edukaks läbiviimiseks ja õpilaste arengu stimuleerimiseks loodetakse toetusi hankida äsja loodud allfondi kaudu.
Esimeste annetajate seas on Hansapank, kes andis juba oma esimesed eripreemiad välja nädalavahetusel lõppenud üleriigilise informaatikaolümpiaadi võitjatele ja panustab edaspidi ka matemaatika ja füüsikaolümpiaadide edukamatele.

Töö võimekate ja motiveeritud koolinortega toimub lisaks olümpiaadidele ka aastaringsete valikkursuste, huvipäevade, ja mitmesuguste teiste ainevõistluste kaudu. Sel õppeaastal õpib ülikooli teaduskooli 26 erineval kaugõppekursusel 1750 õpilast.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht