TÜ Soome esindus tähistab loengusarjaga 20 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest

Tänavu möödub Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest 20 aastat. Tartu Ülikooli Soome esindus Helsingis tähistab seda sündmust temaatilise loengusarjaga, kus esinejaiks on Tartu Ülikooli teadlased, vilistlased ning Eesti arvamusliidrid.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38627","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Loengusari "20 aastat iseseisvust" pakub nii Soome Eesti-sõpradele kui ka kohalikele eestlastele pidepunkte Eestit ootavate väljakutsete paremaks mõistmiseks. Loengute teemad puudutavad laiemalt Eesti ühiskonda, lähiminevikus tehtud valikuid ning nende mõju Eesti inimeste käekäigule nüüd ja edaspidi.

Lektoriteks on Tartu Ülikooli õppejõud, vilistlased ja eri valdkondade arvamusliidrid. Erinevatel teemadel räägivad Leo Kunnas, Marju Lauristin, Jaak Aaviksoo, Peeter Torop, Linnar Viik, Mart Saarma jpt.

Sarja avaloengud toimuvad 3. ja 10. mail Helsingis Eesti majas TÜ esinduses (Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22) kell 18–20. Esimese loengu peab teisipäeval, 3. mail poliitik Sven Mikser, kes kõneleb teemal "Eesti poliitilise mõtte areng 20 iseseisvusaasta jooksul". Järgmise loengu peab 10. mail ajaloolane Toomas Hiio teemal "Uue iseseisvuse aastad Eestis".

Loengusari jätkub sügisel alates 13. septembrist teisipäeviti kl 18–20. Sügisesed loengud käsitlevad laiemalt Eesti ühiskonda ja elukeskkonda, arendustegevusi infotehnoloogia ja küberkaitse valdkonnas, Eesti venelaste olukorda ning integratsiooniküsimusi, Eesti majanduse käekäiku, kultuurielu, Eesti saavutusi teaduselus, Eesti ja Soome suhteid jne.

Osalejatele, kes on kuulanud vähemalt kümme loengut, väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnistus 3 ainepunktiga (loengud ja loengupäevik) või 1 ainepunktiga (loengud).

Loengusari toimub Tartu Ülikooli koostöös Eesti Instituudi, Eesti suursaatkonna, EASi, Tuglase Seltsi, Soome Eesti-seltside Liidu, Helsingi ülikooli avatud ülikooli ning Helsingi ülikooli eesti keele ja kultuuri õppetooliga.

Lisainfo: Grete Ahtola, TÜ esindaja Helsingis, tel +358 50 4385331, grete.ahtola@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja