TÜ sotsiaalteaduskonna dekaaniks valiti prof Jaanus Harro

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41063","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Neljapäeval, 21. mail valis TÜ sotsiaalteaduskonna valimiskogu teaduskonna dekaaniks psühhofüsioloogia professori Jaanus Harro.

Jaanus Harro sõnul motiveeris teda dekaaniks kandideerima kolleegide usaldus. "Pean seda eelkõige hinnanguks seni tehtud tööle. Ma leidsin, et strateegina oleks minust teaduskonnale kasu," rääkis prof Harro.

4. septembrist ametisse astuva dekaani sõnul on ees seisvad ülesanded seotud eelkõige uurimisrühmade tulemuslikkuse ja põhiõppe kvaliteedi tõstmise, samuti sotsiaalteaduste ühiskondliku rolli väljaselgitamisega.

"Ma ei näe võimalust, et tulevane tubli teadlane jätkaks oma haridusteed Tartu Ülikoolis, kui ta juba esimesel kursusel ei leia endale kohta ja kvaliteetset õpet," selgitas prof Harro vajadust põhiõppe taseme tõstmiseks.

Jaanus Harro on sündinud 1962. aastal Tartus. Harro lõpetas TÜ arstiteaduskonna 1987. aastal, meditsiinikandidaadi kraadi kaitses ta ülikoolis 1990. aastal ning meditsiinidoktori kraadi Uppsala Ülikoolis 1993. aastal. 1998. aastast on Jaanus Harro psühhofüsioloogia professor.

Praeguse dekaani, prof Eiki Bergi volitused dekaanina kestavad 3. septembrini.

Lisainfo: Piret Orav, dekanaadi juhataja, tel 737 5958, e-post: piret.orav@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja