TÜ tähistab 20 aasta möödumist ingliskeelse õppe algusest

2013/2014. õppeaasta sügissemestril täitub kaks aastakümmet ingliskeelse õppe algusest Tartu ülikoolis. 20 aastat tagasi alustas Tartu ülikool esimesena Eestis ingliskeelse semestrimooduli pakkumist, millega pandi alus tänasele rahvusvahelisele õppele.

Esimene semestrimahus õppeaineid sisaldav ingliskeelne moodul „Semester in the Baltics“ käivitati Tartu ülikoolis 1993. aastal. „Sellest tagasihoidlikust algusest on tänaseks välja kasvanud rahvusvaheliselt tugevad ingliskeelsed õppekavad, kus õpetavad muuhulgas oma erialal maailma 1% enim viidatud teadlaste hulka kuuluvad õppejõud, nagu näiteks tarkvaratehnika professor Marlon Dumas,“ sõnas TÜ rahvusvahelistumise nõunik Virve Vihman, lisades: „Tartu ülikooli kasvavast rahvusvahelisest tuntusest ning õppetöö kvaliteedist annab tunnistust ka üha suurenev välistudengite, -vilistlaste ning -õppejõudude võrgustik.“

„Toonaste rahvusvaheliste kursuste, moodulite ja õppekavade algatajad olid julged visionäärid, kelle poolt käima lükatud protsesside tulemusena on lisaks teadustööle ka ülikooli õppetööl tänaseks rahvusvaheline mõõde ja nähtavus,“ tõdes Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm.

Ümmarguse tähtpäeva äramärkimiseks ja rahvusvahelistumise temaatika esiletõstmiseks on alanud sügissemestriks kavandatud erinevaid ettevõtmisi, mille kulminatsiooniks on 11. oktoobril TÜ aulas toimuv seminar „Twenty Years of English-Language Studies at the University of Tartu: What’s Next?“. Seminar vaatab tagasi Tartu ülikooli ingliskeelsele õppele läbi kahe aastakümne ning kutsub arutlema rahvusvahelistumise hetkeseisu ja tulevikuplaanide üle.

Seminari avab haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning seal astuvad üles õppejõud ja välistudengid – nii need, kes osalesid 20 aastat tagasi esimese ingliskeelse semestrimooduli käivitamises kui ka need, kes täna juhivad ingliskeelseid õppekavu Tartu ülikoolis.

Rohkem infot 11. oktoobril toimuva seminari kohta leiad seminari programmist.

Lisainfo: Virve-Anneli Vihman, TÜ rahvusvahelistumise nõunik, tel: 737 6191, 5349 6820, e-post: virve.vihman@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja