TÜ talveülikoolist võttis osa üle 200 õppija

6. jaanuarist 5. veebruarini toimunud talveülikooli kursustel osales üle kahesaja õppija Eestist ja Soomest.

Talveülikoolis pakuti kursusi juhtidele, ettevõtjatele, spetsialistidele, ametnikele, lastevanematele jt. Tööalaselt kasulike koolituste kõrval olid avatud täiendusõppeprogrammid laiemale huvilisteringile, sest viimastel aastatel on hakatud enam väärtustama teemasid, mis seotud tervise, spordi, kultuuri ja kunstiga.

"Programmis osalesid ennekõike need, kel aasta teistel perioodidel on õppimiseks vähem võimalusi. Seepärast loodame ka järgmisel aastal tulla vastu osalejate soovile korraldades järjekordse talveülikooli," sõnas talveülikooli projektijuht Karmel Tall.

Sel aastal osutusid menukamateks talveülikooli kursused: "Õigustõlge", "Kultuuritöötajate talveakadeemia", "Ametniku eetika ja andmekaitse", "Narratiivide analüüs: võimalus uurida, kuidas jutustatakse elu ja ennast selles elus", "Normaalne söömine", "Andekate õpilaste arendamine loodusteadustes", "Spordipsühholoogia töötuba spordiga tegelevate laste vanematele", "Eesti keele kursus soomlastele".

Talveülikooli programmi arendatakse koostöös osavõtjatega. Järgmisel aastal soovitakse programmi lisada kursusi just õppijate tagasisidet ja soove silmas pidades.

Lisainfo: Karmel Tall, talveülikooli projektijuht, TÜ elukestva õppe keskus, tel 737 6614, 50 57 433, karmel.tall@ut.ee

Marko Ojakivi
turundusspetsialist