TÜ tänab andekaid noori

21. märtsil toimub Tartu Ülikoolis talentide päev, kus tänatakse Eestit rahvusvahelistel olümpiaadidel esindanud noori.

TÜ teaduskooli direktori Viire Sepa sõnul tähistatakse vastuvõtuga läinud aastal alguse saanud üle-euroopalist talentide päeva. „Tartu Ülikool tahab sellega tänada ja tunnustada tublisid õpilasi nende pühendumuse ja juhendajaid nende missioonitundliku tegevuse eest andekate noorte arengu toetamisel,“ ütles Sepp.

Silmapaistvamaid tulemusi saavutasid 2011. aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Eva-Lotta Käsper, kes sai rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil Pittsburghis (USA) kuldmedali ning pronksi ka rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil. Kullaga tuli üleilmselt füüsikaolümpiaadilt Bangkokis tagasi praegune TÜ I kursuse füüsikatudeng Ants Remm, kel on lisaks ette näidata ka Balti informaatikaolümpiaadi pronks. Ka Tšehhis toimunud Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadilt (EUSO) tõid eestlased koju kuldmedali (võistkonda kuulusid Taivo Pungas ja Jaan Toots Tallinna Reaalkoolist ning Kaur Aare Saar Inglise Kolledžist).

2011. aastal osalesid TÜ teaduskoolis ettevalmistuse saanud Eesti võistkonnad 14 rahvusvahelisel ainevõistlusel, sealhulgas 9 ülemaailmsel olümpiaadil. Kokku esindas Eestit 67 õpilast.

Võistkonnad komplekteeriti valikvõistluste põhjal, millest kutsuti osa võtma üleriigilistel olümpiaadidel ja teaduskooli lahtistel võistlustel paremaid tulemusi saavutanud õpilased.

Õpilaste ettevalmistamine rahvusvahelisteks võistlusteks toimus ülemastme õppesessioonidel ja spetsiaalsetes treeninglaagrites, millest võttis osa 214 õpilast üle Eesti. Kõigi ainete peale kokku kulus ettevalmistuseks 201 päeva.

Andekate õpilaste tänuüritus toimub 21. märtsil algusega kell 12 Jakobi 2 õppehoone ringauditooriumis. Õpilasi tervitab TÜ teadusprorektor Kristjan Haller, ettekannetega esinevad praktilise filosoofia vanemteadur Kadri Simm, psühholoog Helle Pullmann ja biosemiootikaprofessor Kalevi Kull. Hullude ideede laborit tutvustab Kalev Kaarna.

Lisainfo: Viire Sepp, TÜ teaduskooli direktor, tel 518 9951, viire.sepp@ut.ee

Anneli Miljan