TÜ teadlane valiti Euroopa tööstusmatemaatika konsortsiumi nõukokku

Euroopa tööstusmatemaatika konsortsiumi (European Consortium for Mathematics in Industry,  ECMI ) nõukogu liikmeks valiti esmakordselt Eesti teadlane, Tartu ülikooli matemaatika instituudi dotsent Peep Miidla.

Euroopa tööstusmatemaatika konsortsium asutati 1986. aastal ning seda juhib 18 Euroopa riigi esindajatest koosnev nõukogu. TÜ matemaatika instituut on konsortsiumi liige alates 1993. aastast. Peep Miidla valiti ECMI nõukogusse juuli lõpus Lundis toimunud ECMI konverentsil.

Euroopa tööstusmatemaatika konsortsium ühendab Euroopa teadusasutusi ja ettevõtteid, arendab tööstusmatemaatika valdkonda tervikuna ning tegeleb tööstusmatemaatikute koolitamisega. Tööstusmatemaatika all mõistetakse koostöövormi matemaatikute ja ettevõtete vahel, mille eesmärgiks on matemaatilise modelleerimise rakendamine nii tööstuses kui ka ühiskondlikul tasandil.

Dotsent Peep Miidla sõnul mängib matemaatika võtmerolli tehnoloogias, majanduses ja mujal. „Vajadus matemaatilise modelleerimise järele on pidevalt kasvav, olenemata ettevõtte tegevusvaldkonnast. Lähiaja eesmärgiks on Eesti tööstusmatemaatika keskuse loomine, mis avardab oluliselt Eesti ettevõtete võimalusi rahvusvahelise matemaatilise modelleerimise alase teadmuse rakendamiseks oma efektiivsuse tõstmiseks," selgitas Miidla.

Rohkem infot: http://www.ecmi-indmath.org

Lisainfo: Peep Miidla, tel 737 5492, peep.miidla@ut.ee