TÜ teadlased arutlevad AHHAA visioonikonverentsil

7. mail korraldab teaduskeskus AHHAA rahvusvahelise visioonikonverentsi „Edutainment Eestis“. Konverentsil räägitakse edutainment’i hetkeseisust Eestis, kuulatakse näiteid Euroopa kolleegidelt ning püütakse üheskoos luua visiooni sellest, missugune võiks olla teaduse populariseerimise tulevik Eestis. Visiooni loovad ka mitmed Tartu ülikooli teadlased.

Eestil ja eestimaalastel läheb hästi. Meie haridusnäitajad on maailma mastaabis esirinnas. Õpetajad teevad koolides väga head tööd. Ülikoolid paistavad silma oma saavutustega. Kuigi statistiliselt paistab kõik korras olevat, on tegelikkus keerulisem.

Eesti lapsed ja ka õpetajad ei ole koolis õnnelikud, koolist väljalangevus on suur. Juba esimesest klassist alates on lapsed surutud nelja seina vahele ning nad peavad elu ja maailma tundma õppima (paber)õpikute vahendusel.

21. sajandil pole võimalik tulemuslikult õpetada 200 aasta vanuse metoodikaga militaarsüsteemis distsipliiniloomise kaasabil.

Teaduskeskus AHHAA püüab oma uudse aktiiv- ja avastusõppe kaudu leida lahendusi, kuidas õpetajad ja õpilased leiaksid üles sädeme oma silmis ning kuidas mitte ära kaotada laste loomupärast huvi kõige uue vastu. AHHAA uue maja kolmandal sünnipäeval aset leidev visioonikonverents „Edutainment Eestis 2014“ soovib leida vastuse küsimusele, kuidas suunata Eesti haridussüsteem teadmuspõhise, innovaatilise ja õhinapõhise õppe poole.

Innovatsioonikonverentsil arutlevad akadeemik Jaak Aaviksoo, Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura, AHHAA teadusnõukogu liige, Tartu ülikooli füüsika instituudi direktor Jaak Kikas ning teaduskeskuse idee üks autor ja EMÜ tehnikainstituudi dotsent Jaak Jaaniste. Lisaks jagavad oma kogemusi edutainmenti alal AHHAA-õppe ja hariduskoostöö eest vastutavad Liina Vaher ja Matti Orav ning Taani teaduskeskuse Experimentarium asutaja ja pikaajaline juht Asger Hoeg.

Konverents toimub Teaduskeskuses AHHAA (Sadama 1, Tartu).

Kuna kohtade arv on piiratud, on konverentsile vaja eelnevalt registreerida elektroonilise vormi kaudu. Lisainfo AHHAA kodulehelt.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja