TÜ teadlased korraldavad maailmatasemel konverentsi

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41063","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]23.-25. aprillil toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents, mis toob Eestisse Euroopa neuropsühhofarmakoloogia ning bioloogilise psühhiaatria suurimad nimed.

Tegemist on Euroopa Neuropsühhofarmakoloogia Kolleegiumi (ECNP) 10. regionaalkonverentsiga, kus käsitletakse psühhofarmakoloogia ja bioloogilise psühhiaatria olulisimaid teemasid skisofreeniast ja depressioonist, psühhogeneetikast jne. Programmi eesmärk on vahendada teadlaste ja praktikute teadmisi ning kogemusi.

"ECNP on väga tõhus organisatsioon, mis on teinud palju nii teadlaste ühendamiseks kui teadmiste kiiremaks levitamiseks kliinilisse praktikasse, aga ka aitamaks Euroopas ja kogu maailmas mõista vaimse tervise tähendust ja tähtsust. ECNP pöörab eriti suurt tähelepanu järelkasvule. ECNP kongressid toimuvad ainult viies linnas, regionaalkonverentsid on varem olnud sellistes paikades nagu Ateena, Moskva, Napoli ja Lissabon," rääkis konverentsi peakorraldaja, prof Jaanus Harro.

Üritus toob kokku üle 500 oma ala eksperdi 22 riigist, teiste seas sellised tuntud teadlased nagu Tomas Hökfelt (Rootsi), Michel Hamon (Prantsusmaa) ja Klaus-Peter Lesch (Saksamaa). Lisaks osalevad konverentsil ka maailma bioloogilise psühhiaatria organisatsioonide föderatsiooni president Siegfried Kasper ja ECNP president David Nutt.

Tänavuse konverentsi peakorraldaja on Tartu Ülikooli psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro. Lisaks kuulub korralduskomiteesse mitu TÜ töötajat ning esinema on oodatud ka mitmed Tartu Ülikooli teadlased. Professor Harro sõnul ootavad ülikooli noori teadlasi ECNP väikesed auhinnad.

Neuropsühhofarmakoloogia konverents on maailmas osutunud ülipopulaarseks – konverentsile registreerimine suleti kohtade kiire täitumise tõttu juba märtsi alguses.

ECNP asutati 1987. aastal Euroopa ravimiteadlaste ja psühhiaatrite initsiatiivil. Neuropsühhofarmakoloogia ühtaegu otsib ravimeid parandamaks vaimset tervist ja selgitab välja inimese psüühika aluseks olevaid ajuprotsesse. Eesti teadlased on selles konkurentsitihedas valdkonnas saavutanud märkimisväärseid tulemusi.

Lisainfo: Jaanus Harro, TÜ psühhofüsioloogia professor, tel 737 5911, jaanus.harro@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja