TÜ TEADUSKOOLI KASVANDIKUD VÕITSID BALTIMAADE INFORMAATIKAOLÜMPIAADILT KOLM MEDALIT

Laur Tooming Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassist ning Indrek Klanberg Tallinna Reaalkooli 11. klassist võitsid hõbemedali, pronksmedali sai Rivo Laks Pärnu Ühisgümnaasiumi 12. klassist.

18.-22. maini toimunud Baltimaade informaatikaolümpiaadist võttis osa 10 võistkonda üheksast Läänemere-äärsest riigist, kokku üle 50 õpilase. Eestit esindasid Indrek Klanberg (Tallinna Reaalkool, 11. klass), Aleksandr Nikiforov (Ahtme Gümnaasium, 12. klass), Gert Palok (Pärnu Koidula Gümnaasium, 12.klass), Rivo Laks (Pärnu Ühisgümnaasium, 12.klass), Laur Tooming ja Timo Petmanson (mõlemad Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass). Eesti võistkonna juhendajateks Balti informaatikaolümpiaadil olid Ahto Truu (WM-data AS) ja Tartu Ülikooli üliõpilane Avo Muromägi.

Sel suvel seisab Eesti informaatikavõistkonnal ees veel üks võistlus: 13.-20.augustini osalevad Eesti õpilased Mehhikos, Meridas toimuval rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil.

Eesti võistkondade osalemist rahvusvahelistel olümpiaadidel finantseerib Haridus- ja Teadusministeerium. Eesti õpilaste sõite rahvusvahelistele informaatikaolümpiaadidele toetavad ka Hansapank, WM-data AS, Skype Eesti ja Microsoft Eesti.

INFO: Ahto Truu, tel. 517 5876

Liina Jürgen