TÜ TEADUSKOOLI KASVANDIKUD VÕITSID RAHVUSVAHELISELT LOODUSTEADUSTE OLÜMPIAADILT VIIS MEDALIT

Hõbemedali võitsid Taavi Pungas Tallinna reaalkooli 10. klassist ning Stanislav Zavjalov Narva humanitaargümnaasiumi 10. klassist. Pronksmedaliga naasevad olümpiaadilt koju 9. klassis õppiv Katrin Kalind (Vinni-Pajusti gümnaasiumist) ja 10. klassi õpilased Eha Mäesalu (C. R. Jakobsoni nimelisest gümnaasiumist) ning Harri Parker (Nõo reaalgümnaasiumist).

Sel aastal osales rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil enam kui 50 riiki, iga riiki esindas kuni 6-liikmeline võistkond. Olümpiaadil võisid osaleda kuni 15-aastased õpilased. Rahvusvahelisest loodusteaduste olümpiaadist osavõtjad pidid võistluse käigus näitama oma teadmisi bioloogias, keemias ja füüsikas. Olümpiaad toimus kolmes voorus, testülesannete voorule järgnes teoreetiline ning eksperimentaalne voor.

Võistkonna juhendajad on Tartu Ülikooli füüsikalise keemia instituudi õppejõud Karin Hellat ja Timo Kikas, ettevalmistuse tagas Tartu Ülikooli teaduskool. Rahvusvahelisel olümpiaadil osalemist finantseeris Haridus- ja teadusministeerium, sõitu toetasid omalt poolt ka Tallinna, Narva ja Viljandi linnavalitsus ning Kaiu ja Vinni vallavalitsus.

Eesti võistkond saabub Eestisse kolmapäeval, 13. detsembril kell 17.15 Frankfurdi-Tallinna reisiga.

Lisainfo: Karin Hellat, tel 509 0911

Liina Jürgen