TÜ teaduskooli noored tõid rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt pronksmedali

TÜ teaduskooli võistkond osales 19. rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil koosseisus Inderk Klanberg (Tallinna Reaalkool), Ardi Loot (Hugo Treffneri Gümnaasium), Ott Tinn (Hugo Treffneri Gümnaasium) ja Martin Valgur (Hugo Treffneri Gümnaasium).

Kokku võttis olümpiaadist osa 290 õpilast enam kui 70 riigist. Mõlemas võistlusvoorus tuli osalejatel 5 tunni jooksul koostada programmid zürii antud kolmele ülesandele. Koostatud programmid pidid mahtuma etteantud aja- ja mälulimiidi raamesse, mis teeb ülesannete lahendamise oluliselt keerukamaks.

Sama printsiibi järgi lahendatakse ülesandeid ka Eesti informaatikaolümpiaadidel. Võistkona kandidaadid valitigi koduse olümpiaadi paremiku hulgast, kellele toimusid TÜ Teaduskooli juures veel täiendavad treeninglaagrid ja valikvõistlused.

Eesti osaleb rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil alates 1992. aastast. Eestlastest on säravaima esituse nende olümpiaadide ajaloos teinud Martin Pettai, kes kolmel aastal järjest (2000 - 2002) võitis kuldmedali.

Eesti võistkonna osalemist ja ettevalmistust toetasid lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumile veel Skype, Hansapank ja WM-data AS.

19. rahvusvahelise informaatikaolümpiaadi koduleht: http://ioi2007.hsin.hr/

Lisainfo: WM-data AS tarkvaraarendaja ja võiskonna mentor Ahto Truu, tel 5175876

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja